První spálení v roce 2022: Jarní slunce dokáže potrápit. Čím ochránit pleť?

První jarní paprsky přináší hlavně radost, jsou znakem přicházejícího jara a nových začátků. Kromě toho jsou ale také velice agresivní k naší pleti, která po šedé zimě zažívá šok a může se rychle spálit.

Rozhodně to není tak, že by v zimě sluneční paprsky naší pleti neškodily. Paprsky UVB záření jsou více než 100krát silnější v červenci než v prosinci a často jsou hlavní příčinou slunečních spálenin, začervenání a pigmentových skvrn. Zatímco paprsky UVA záření se vyskytují během celého roku. Nezáleží ani na tom, že slunce zrovna nesvítí, nebo je pod mrakem. Proto je stále nutné celoročně chránit pleť s SPF.

Přečtěte si: 5 důvodů, proč je používání SPF nejdůležitějším krokem v péči o pleť

Eva Perkausová
Eva Perkausová

Za stárnutí pleti může velkou měrou škodlivé sluneční záření

Hi-tech kosmetika Orlane se zaměřuje hlavně na omlazení pleti, a tak se samozřejmě nemůže logicky vyhnout ani kosmetickým přípravkům, které obsahují ochranný faktor SPF. Podle vědeckých studií může škodlivé sluneční záření způsobovat až 75 % stárnutí pokožky. Jaké kosmetické produkty s SPF můžete využít k tomu, abyste samy sebe chránily před slunečním zářením?

Orlane Antirides Extreme Sluneční sérum

Orlane Antirides Extreme Sluneční sérum proti stárnutí pleti je jedinečným produktem chránícím pleť před poškozením UVA, UVB a infračerveným zářením. To urychluje stárnutí pleti, pro což se vžil anglický výraz „foto-aging“. Sluneční sérum tlumí zánětlivé reakce, odbourává volné radikály a stimuluje buněčnou energii.

Antirides Extreme Sluneční sérum, Orlane
Antirides Extreme Sluneční sérum, Orlane

Jeho úkolem je důkladně připravit pleť na opalování, ale také napravit případná poškození pleti slunečním zářením. Pleť hydratuje a oživuje. Buňky a DNA chrání před poškozením. Ochraňuje před stárnutím a vznikem nežádoucích pigmentových skvrn. Prodlužuje životnost opálení.

Orlane Antirides Extreme krém, SPF 30

Krém na vrásky s extrémním účinkem a ochranným faktorem 30 je výjimečnou péčí, která napomáhá v úspěšném boji proti hlubokým vráskám, a zároveň pleť chrání před škodlivým UV zářením. Může se pochlubit trojím účinkem: podporuje regeneraci pokožky a tzv. sešívá vrásku zevnitř; obnovuje podpůrnou funkci pokožky, čímž vytlačuje vrásky ven; přináší nejen okamžitý, ale především dlouhodobý komfort a hydrataci.

Antirides Extreme Krém SPF 30, Orlane
Antirides Extreme Krém SPF 30, Orlane

V krému proti vráskám SPF 30 jsou kromě patentované látky Mémoxyle® a komplexu B21 Bio-Energic obsaženy také UVA a UVB filtry, které účinně chrání pleť proti vráskám i tmavým skvrnám, které jsou způsobeny slunečním zářením.

Kupte si přípravky Orlane v e-shopu!