Blog: Milovníci historie – mažte se

Ráda zkoumám, jak se žilo kdysi. A nikdy mě nepřestane uvádět v úžas, že v době, kdy na českém trhu byla tak možná jen Indulona či něco podobného, Francouzky se mohly zdokonalovat přípravky high-tech kvality.

Je to tak. V roce 1968 představila společnost Orlane svůj krém B21 Cream. Jednalo se o první univerzální anti-aging ošetření a skutečnou revoluci v kosmetice, za níž stál mezinárodně uznávaný chemik Egmond Desperrois.Krém se proslavil nejen svým sloganem: „Nejdražší krém na světě. Ale mládí je k nezaplacení“, avšak především proto, že se stal vůbec prvním kosmetickým přípravkem, jehož anti-aging efekt byl vědecky prokázán. O 50 let později můžeme díky odborným znalostem Orlane Laboratories obnovit slávu legendárního krému B21 novým B21 Renaissance, unikátním anti-aging ošetřením, které dokáže oživit mladistvý vzhled vaší pokožky.

Pravdou je, že jeho složení je natolik unikátní a pokožce prospěšné, že investovat do něj se vyplatí dodnes. Proč? Nejsem totiž tak bohatá, abych si mohla kupovat levné věci. Raději si koupím jeden velice kvalitní přípravek, který svým výkonem odpovídá hodnotě, kterou za něj platím, než deset přípravků, jež sice slibují všelicos, ale ve finále – zkrátka stárnu.

Tento přístup zkoumali i psychologové. Ti se soustředili na to, jakým způsobem si ženy vybírají kosmetiku. Zjistili, že stále více žen sází při plánování nákupu na kvalitu. A je jasné, že za tu je třeba si připlatit. Obzvlášť, pokud jsou značky spojené s anti-age řadou. V tom případě se může cena pohybovat v řádu tisíců korun za kelímek, a přesto se vyplatí.

Mně tedy rozhodně. Při používání produktů řady B21 se cítím skvěle. Nejen já, ale také moje pleť. Je vypnutá, zdravá, bez zašedlých tónů.

Ale taky bych se měla přiznat, že občas bývám ověřené klasice nevěrná. Po nějaké době se však vždy vracím zpět ke kelímkům, které důvěrně znám a o kterých vím, že mi pomohou napravit vady na kráse, jež mě moc nepotěšily. Nemá cenu totiž šetřit na tom, co je pro vás nejvzácnější. Tedy sama na sobě.

Ráda si kupuji krásné, a navíc funkční věci – a ne, nebavím se o trekových botách do města a podobných záležitostech. Miluji technické krémy a další přípravky, baví mě sledovat, jak fungují i v době, kdy spím.

A jak to souvisí s Indulonou zmíněnou na začátku textu? Je jistě skvělá, když potřebujete ulevit rukám po práci na zahradě, na obličej ale patří přípravky pro něj vyvinuté. Dnes už klasické, přesto inovativní.

Buďte krásná s Orlane a používejte přípravky podle toho, k čemu jsou určené. Jen tak z nich dostanete co nejvíc.