5 důvodů, proč je používání SPF nejdůležitějším krokem v péči o pleť

Je nutné používat ochranný faktor na pleť. Kolikrát už jste takovou větu slyšeli od dermatologů nebo kosmetických odborníků? Slýcháme to v podstatě neustále jednoduše proto, že je to pravda. Toto je pět zásadních důvodů, proč SPF používat denně i v zimě, ačkoliv je pod mrakem.

Ochrana pleti

Mazat na sebe ještě před make-upem opalovací krém s ochranným faktorem je pro většinu Češek stále ještě nepředstavitelné. Dnešní kosmetika už ale dokáže ochranný faktor zapracovat dokonce i do kosmetického produktu. Bílá maska tedy nikomu nehrozí.

Orlane kosmetické produkty s SPF

Jak už bylo řečeno, dnes už není označení tří písmenek SPF na kosmetickém produktu nevšední, nicméně pořád je neobvyklé najít kvalitní produkt, který může vysoký ochranný faktor opravdu přislíbit. Hi-tech kosmetika Orlane se na kvalitu a předcházení stárnutí pleti zaměřuje vědecky. Orlane produkty s ochranným faktorem má v nabídce například Antirides Extreme Krém SPF 30 nebo Antirides Extreme Sluneční sérum.

Antirides Extreme Krém SPF 30
Antirides Extreme Krém SPF 30

5 důvodů, proč používat SPF denně: 

  1. Stárnutí pleti na obličeji

Podle výzkumů je až 75% stárnutí pokožky způsobeno škodlivým slunečním UV zářením. Zdá se vám to neuvěřitelné? Zeptejte se jakéhokoliv dermatologa. SPF ji pomůže ochránit. Experti radí, že je nejlepší používat na obličej SPF 30 nebo 50.

  1. Stárnutí pleti na krku, dekoltu, ale i hřbetu rukou

Škodlivé UV záření samozřejmě nadopadá jen na obličej, ale způsobit známky stárnutí může na jemné kůži na krku, dekoltu nebo i hřbetech rukou.

  1. Paprsky UVA škodí celý rok i pod mrakem

    Paprsky UVB záření jsou více než 100krát silnější v červenci než v prosinci a často jsou hlavní příčinou slunečních spálenin, začervenání a pigmentových skvrn. Paprsky UVA záření se vyskytují během celého roku. Nezáleží ani na tom, že slunce zrovna nesvítí, nebo je pod mrakem. SPF bychom měli používat opravdu každý den, nejen během letního období.

4. Nejde jen o estetiku, ale o zdraví

Rakovina kůže je nejčastější formou rakoviny, ale také má tu nejjednodušší prevenci. Stačí se vyhýbat ostrým slunečním paprskům, nosit ochranný faktor a jednou ročně chodit na pravidelné kontroly znamének ke svému kožnímu lékaři.

5. Jemná kůže na rtech může trpět

Kůže na rtech patří mezi nejjemnější části našeho těla, a tak je samozřejmě větší pravděpodobnost, že se kůže na slunci spálí. Spodní ret je dokonce náchylnější k rakovině kůže než ten horní. I zde je ideální vybrat tyčinku na rty, která má SPF.

Nyní můžete multifunkční pudr ORLANE Multi Soleil / 12 g koupit také v dárkovém setu se štětcem za 945 Kč

Rada na závěr: Chcete být opálené a zároveň dlouho mladé? Zkuste samoopalování nebo Dárkový set Pudr Multi Soleil se štětcem.