Blog: Rituály pro krásný den

Nevzdávejte se radostí, které vám zlepšují den. Jistě nějaké máte. Tak na ně nezapomínejte.

Ve stresu má člověk tendenci zapomínat na to, co jej těší. Věnuje se totiž jen aktivitám nezbytným pro přežití. Tedy nechci se přirovnávat k ženě, která v období lovců mamutů ve stresu čekala, jestli muž přijde z lovu nebo jestli právě on bude tím, kterého tlustokožec zašlápne. Takže místo toho, aby si s kamarádkou sedla a vybírala hmyz dětem z vlasů, což považovala za svůj uklidňující rituál, čistila pazourky, což ji nebavilo, protože se u toho vždy pořezala.

V situaci, která panuje, jsem se zpočátku chovala trochu jako ona. S pocitem, že se musím postarat o vše, ideálně i o celý svět – jsem zapomínala na sebe. Po několika dnech se mi stres začal objevovat pěkně usazený v konturách obličeje. Děti sice měly odevzdanou školu, já práci a nikdo nevyžadoval nic dalšího. Vařili jsme spoustu teplých jídel, hráli jsme nekonečné partie hry Dostihy a sázky, ale na sebe jsem kašlala. Denní rozvrh, kdy musíte do stále stejných dvaceti čtyř hodin nacpat několik profesí, péči o psa, rodinu atd… se někde zkrátka projevit musí. Mně se zvýraznily nehezké nosoretní rýhy, pleť zešedla… Takže jsem sáhla po svém nejmilovanějším produktu z celé široké nabídky Orlane, Vivifiyng Lotion pro oživení pleti a krému B21 Renaissance. S těmito pomocníky v záloze se klidně můžu pustit do boje s nepřízní celého světa – a stejně ze souboje nakonec vyjdu vítězně.

Mimochodem, kromě toho, že mám tak perfektní pleť, jako už dvacet let ne, mě na Vivifying Lotion moc baví i to, že při nanesení na vyčištěnou pokožku obličeje mírně poštipkává. Mám pocit, že mi na tváři tancují bublinky – což ve mně evokuje péči. Tedy že každá molekula toho přípravku ví, co je její úkol. Všechny složky pobíhají po obličeji a pracují tam, kde mají, a na tom, na čem mají.

Následné nanesení ikonického krému je už jen třešničkou na dortu.

A víte, co je skvělé? Díky pečlivě sestavené péči jsem připravena na online diskuze s kolegy, učiteli i dalšími lidmi, aniž bych zvažovala, zda by nebylo dobré vypnout kameru. Není třeba.

Jsem zkrátka upravená, krásná, s tváří vyhlazenou a bez vrásek.

Doba není dobrá, na druhou stranu stresovat se věcmi, které nemůžete ovlivnit, se nevyplácí. Odnesete to na zdraví i na vzhledu. A to by byla velká škoda. Nemůžete mít útrapy z koronavirového šílenství vepsané do tváře do smrti. Moje dcera se sice kasá, že až si jednou její děti budou stěžovat, že nemůžou do školy, požene je tam se slovy, že ona přežila pandemii, tak na co si ony stěžují… Já své vrásky ale nechci používat jako výmluvu na cokoliv ani jako důkaz toho, že jsem to v životě neměla úplně lehké.

A jestliže jde poklesu kontur, kruhům pod očima a dalším důkazům toho, že žijete ve stresu, jakkoliv zabránit, pusťte se do práce na sobě. Na svých rituálech. Jen tak přežijete tuhle šílenou dobu bez ztráty kytičky.

Mimochodem, dalajlámovi se přičítá autorství tohoto citátu: „Má li problém řešení, nemá cenu si dělat starosti. Když řešení nemá, starosti nepomohou.“

Vidíte, dělat si starosti vám nepomůže. Ono to nějak dopadne. Vy ale na velké finále i nový začátek buďte připravená. Nikdy nevíte, kdy přijde.

Mimochodem, nevíte si rady s péčí o pleť? Sledujte naše sociální sítě, zkuste komunikaci online a nechte si doporučit ty nejlepší přípravky pro vás, které si následně už jen vyzvednete v ORLANE INSTITUT výdejním okénku krásy.

Foto: Orlane, Pexels, Jill Wellington