Blog: Čím míň, tím líp

Kolik investujete do svých kosmetických propriet? A není to náhodou zbytečné?

Je to tak, byla jsem zvyklá na desítky produktů, které se mi povalovaly v koupelně, pak mě ale dcery na prahu dospělosti přesvědčily, že spousta z nich je zbytečných. Nejdřív jsem nechtěla věřit sociálním sítím, ze kterých si dcery stahovaly tutorialy, editorialy, videa, jak se minimalisticky starat o pleť. Přece nemůžu žít bez rituálů, které mě provázejí od osmdesátek, nebo jo?

Pak jsem se bavila s kosmetičkou, která mi vysvětlila, že produkty světových značek se stávají stále výkonnějšími, že věda zkrátka nespí a na co bylo dřív třeba tří kelímků, je nyní možno provádět i s jedním. Zkrátka proto, že je kalibrovaný tak, že v sobě obsahuje to, co před lety kelímky tři. A tomu se říká věda.

Je to tak. Stačí se zaměřit na základní potřeby pleti, a to bez ohledu na její stav, věk a další. Zkrátka proto, že pleť rozkvete, když nebude zatěžována desítky přípravků, které sice mohou na první pohled vypadat jako dobrá volba, na ten druhý už to tak skvělé ale nebude.

Přípravky, které budete postupně ve své koupelně nechávat, by neměly mít prošlou dobu trvanlivosti, měly by obsahovat lety prověřené látky, které vaší pleti prospívají. Stačí jen tři kroky k dokonalému vzhledu. Nevěříte?

Pravda, také jsem byla skeptická, na druhou stranu jsem ale vyzkoušela kombinaci základních přípravků a výsledek je neuvěřitelný.

Stačí mít po ruce kvalitní odličovač, hydratační krém a na konec rtěnku. Případně řasenku.

Dokonalá pleť vám bude dělat vizitku, která je neoddiskutovatelně lepší než nános make-upu. Ten navíc nese s sebou riziko zanesených pórů, a když pokožka nedýchá, jednoduše to vede k tomu, že se na příslušných místech ucpává. A co dělat s pletí plnou akné… Sama vnímáte, jak se točíte v začarovaném kruhu.

A jak již bylo kdysi, v jiných případech, řečeno – na každou změnu je potřeba jen 21 dní. Během těch si můžete skočit například na kosmetiku do INSTITUTu Orlane. A pomoci své pokožce, aby se cítila a vypadala lépe. Dejte vědět, jak to dopadlo.

Foto: Pexels.com, maria helena mazuroski