Každá žena je krásná

A je to tak. A trvám si na tom. Zkrátka proto, že každá máme šarm, styl, kouzlo, které nemá ta jiná. I proto se do nás muži zamilovávají a ztrácejí kvůli nám hlavu… A i když si myslíte, že vy jste o výše uvedené ochuzena, není tomu tak. Stačí jen vědět, jak své přednosti zvýraznit.

Žena má v životě několik fází, když dospěje. Okolo čtyřicátého roku věku opět dochází k nádechu. A také uvědomění si, že je načase věnovat se opět sama sobě. I proto, že pokud máte rodinu, děti jsou pravděpodobně odrostlejší a vy nemusíte věnovat veškerou pozornost jen jim.

Také statisticky končí období experimentů a nastává čas věnovat svému půvabu dostatek času i prostředků. Zkuste se zamyslet třeba nad tím, jaký šatník vám dělá radost, v jakém líčení se cítíte skvěle, jaký styl účesu je pro vás ten pravý. Perfektní kombinací výše uvedeného můžete okamžitě omládnout až o deset let, a to už je opravdu viditelné.

Jak jsem na to šla já? Po experimentech s oranžovými vlasy, krátkým sestřihem či výraznými očními linkami jsem zjistila, že mi sluší jemné líčení, především zdravá pleť, tvářenka a zvýrazněné rty.

Nejdůležitější podle mě není investovat do šatů, ale do pečujících krémů, sér a vlasové kosmetiky. Právě výsledek jejich působení je vizitkou každé ženy, která se snaží nezestárnout, případně přijímat další a další roky s grácií.

Můžeme o věku žertovat, přesto jsem přesvědčená, že přesně toto je téma, o kterém se vtipkovat moc nehodí. Tedy pokud zrovna nesedíte s nejlepší kamarádkou u stolu a neřešíte právě toto téma pravidelně, takže obě víte, co si ve společnosti té druhé můžete dovolit. Stalo se mi totiž také to, že jsme s kamarádkou seděly se společnou známou, která vtípky o zklidnění stylu nenesla příliš lehce. A už jí vůbec nedělaly dobře poznámky na téma stárnoucího těla. Nakonec jsem ji musela uklidnit, že je to vše jen nadsázka a že každá žena se o sebe starat chce, aby vyzařovala přesně to, co potřebuje.

Byla jsem vzata na milost a nakonec jsem se dozvěděla i to, že ona dáma, stejně jako já, navštěvujeme pravidelně INSTITUT Orlane. Jedna se tam naučila milovat nalakované nehty a precizní manikúru, druhá se rozhodla, že během kosmetického ošetření je ideální spát, protože látky ze sér a krémů se pak lépe vstřebávají. Ať už k vlastní kráse přistupujeme jakkoliv, jedno máme společné. I když to možná některá z nás nikdy nepřiznáme, snažíme se s přibývajícími vráskami bojovat, měníme styl, snažíme se působit sofistikovaně. Doba, kdy muži doma svým ženám tvrdily, že jim to sluší tak, jak jsou, a nejlepší pro jejich pleť je nejlevnější krém z drogerie, je snad už dávno pryč.

Definujte svůj potenciál, objevte svou vnitřní i vnější krásu a užívejte si života. Uvidíte, že když se krásná budete cítit, bude to vědět každý, kdo kolem vás jen projde. A mimochodem, signifikantní parfémy, které má značka Orlane v nabídce, jsou sice samostatnou kapitolu, pokud se ale bavíme o odhalení potenciálu, nemělo by se na ně zapomínat.

Denně si u zrcadla opakujte, že jste krásná, úžasná a skvělá a děláte pro sebe vše, co můžete. Protože je to pravda. No ne?

Foto: Pexels.com, Anastasyia Gepp