Blog: Chybička se vloudí

Péče o pleť je důležitá. Díky ní totiž vypadáte skvěle a mladistvě. Jenže, co když děláte chyby, které vám rozhodně neprospívají?

Zajímavý článek na zahraničním webu jsem četla. Precizně shrnul detaily, které se mohou propsat do vašeho obličeje, pleti a pokožky těla obecně, které děláme všichni. Tak, že vypadáme starší, unavenější, zoufalejší.

A vše začíná u rukou. Podle statistik například na mobilní telefon, který je nosičem bakterií, saháme denně až stokrát. Jenže kolikrát potom si jdeme umýt ruce? Počítám se mezi jedince hygienou posedlé, přesto po každé manipulaci s mobilem do koupelny jistě neběhám. Takže: Než si začnete sahat na obličej, je třeba ruce si důkladně umýt, ideálně dezinfikovat. Protože proč? Protože si jinak po obličeji jen roztíráte to, co máte na rukou. Tedy bakterie, které jinak obývají kryt vašeho mobilního telefonu. Opravdu vám to přijde hygienické a opravdu se ještě divíte, že vám na obličeji vznikají nechtěné pupínky?

Kromě toho je nezbytné starat se o všechny části těla. Tedy v okamžiku, kdy se věnujete obličeji, patří k němu také krk a dekolt. A postupné spojování jednotlivých partií vede jen k tomu, že žádná partie vašeho těla nakonec nezůstane opomenuta. Za což se vám odvděčí skvělým vzhledem.

Jediný bod, který mě z celého textu nepřekvapil, byla informace, že se nevyplácí jít spát nalíčená, protože pleť potřebuje regenerovat, odpočinout si a dýchat. Jakmile to pleti nedopřejete, budete vstávat s opuchlýma očima, rychleji se vám budou tvořit nosoretní rýhy a obecně se sebou budete nespokojená, tedy když se na sebe podíváte do zrcadla. V neposlední řadě se musím zamyslet nad tím, kdo by šel spát nalíčený, při představě likvidace škod z ložního prádla.

Další zajímavostí je téma exfoliace. Přeháníte to s ní, protože se vám zkrátka líbí pocit „vyleštěné“ pleti, bez odumřelých buněk? Neměla byste. Používáním peelingu vznikají na pleti mikro trhlinky, které mohou v daných partiích způsobit poruchu tvorby kolagenu a elastinu.

Poslední detail, který byste si měla hlídat: Používat přípravky s SPF celoročně, protože sluneční paprsky mohou poškozovat pleť i v zimních měsících, i když je pod mrakem, zkrátka celoročně. K čemu to vede? K tomu, že je pleť dále náchylná k poškození, může dojít k rozvoji melanomu, pigmentových skvrn. A to nechcete.

V každém případě. Pokud si nejste jistá, jak o sebe pečovat, vydejte se do INSTITUTu Orlane a pobavte se s našimi odbornicemi, které vám dozajista precizně vysvětlí, jaké zlozvyky nejsou tím pravým, co byste měla ve své skincare denně aplikovat.

Já už volám na recepci a hledám termín. Až ale odložím telefon, jdu si umýt ruce.

foto: pexels.com, pixabay