Blog: Nevěrně voňavá

Mám vůni, kterou miluji a používám celoročně. Na druhou stanu – asi trochu lžu. V létě miluji vůně odlehčené, květinové, svěží. Ty od Orlane.

Na konci léta se těším na podzim, kdy sáhnu na toaletní stolek a vyndám zase parfém, který je nádherný, smyslný, těžký. Přes léto se ale moc nosit nedá. A upřímně řečeno, také ho na konci zimního období mám plné zuby a vlastně jej ani necítím.

Jak jsem ale řekla, na konci zimního období se vždy těším na vůni novou. Orlane. Proč? Protože je svěží, neotřelá a upřímně – vlčí máky si jinde pořídit nemůžu. Když zaběhnu do detailu, připadám si po aplikaci jako maková panenka a už čekám jen na to, až doletí motýl Emanuel.

Pravdou je, že touto vůní se prakticky polévám. Od rána do večera. Ale také pravdou je, že v zimě by vhodná nebyla. Je zkrátka tak lehká, že mi do plískanic vhodná nepřipadá.

Mimo jiné je třeba říci, že moje dcera, když začínala s péčí o sebe sama, našla si právě flakonek této vůně a zamilovala se do něj. Proč? Jak sama říká, voní čistotou a pohybem. Nevím tedy, jak jdou obě disciplíny dohromady, ale tak to asi bude. V každém případě je pravdou, že vůně je to taková, že přitahuje napříč generacemi, a hlavně – nepoužívá ji každý.

Takže je signifikantní, a když potkáte muže svého srdce, pozná vás podle vůně a nebude muset kontrolovat střevíček.

Autour du Coquelicot se řadí mezi vůně Les bouquets d’Orlane. Tato sametová květinová vůně našla svoji inspiraci v máku. Jeho celkovou kompozici otevírají citrusové a ovocné tóny. Květinovému srdci vůně dominuje mák a růže, pozvolna ji rozvíjí tuberóza a vonokvětka s koriandrem. Spodní tóny rozehrává pižmo doplněné dřevitými tóny. Použití: Podle potřeby nanášejte na pulzující části těla, jako jsou například krk, vnitřní strany zápěstí nebo loktů.

Ovoňte, zamilujte se a vůně střídejte. Třeba proto, že pokud používáte jednu příliš dlouho, vlastně nevíte, jestli je vám příjemná a jak silně jste ji aplikovala. A věřte tomu, že není nic nepříjemnějšího než žena, která aplikovala parfém či toaletní vodu přes míru.

Takže v zájmu zachování vlastní důstojnosti, smyslnosti i fungování jednoho ze smyslů ukládejte zimní vůně k zimnímu spánku, k letním dnům patří jiné.

Květinové.

foto: Pexels.com, meum mare