Blog: Chyby za které se platí

Považuju se za poměrně sečtělou a informovanou, takže bych chyby kosmetického charakteru dělat neměla. Ale opak je pravdou. A kde se moje chyby objeví? Na mé tváři.

Je to tak, chci být krásná, ale zkrátka k tomu nestačí jen nakupovat ověřené krémy a další přípravky. Také je dobré vědět, jak je využívat a aplikovat, aby jejich výkon byl co nejvyšší.

Tak třeba platí, že kosmetika by se rozhodně neměla skladovat v koupelně, tedy v místě, kde je vlhko a většinou hodně teplo. Což já tedy rozhodně dělám, protože toaletní stolek k dispozici v jiných prostorách bytu nemám. A i kdyby tomu tak bylo, osídlil by ho kocour a mít v přípravcích kočičí chlupy také není žádná hitparáda.

Kromě toho – nesleduji pravidelně data expirace. Zkrátka dokud mám přípravek v kelímku, tak jej užívám. Což je taky chyba, protože co kdyby se v přípravku začaly množit bakterie, které bych si následně nanesla na obličej?

Rozhodně jsem si myslela, že kosmetiku s nikým sdílet nebudu. Ale vysvětlujte teenagerkám, že to je pravidlo, které se neporušuje. Je to zkrátka tak, že parfém už není výhradně můj, krém také ne, dokonce i rtěnky a lesky na rty mi holky „kradou“. Kdybych chtěla dodržet moje předsevzetí, musela bych mít kosmetiku pod zámkem. A to tedy nemám.

V neposlední řadě si některé přípravky vezmu za své tak, že je používám neustále. Třeba peeling obličeje. Patří k mým denním rituálům a já věřím, že díky němu nemám na obličeji ani stopu po akné. Pravdou je, že díky tomu mám vysušené tváře a snažím se to dohnat dražšími krémy, které jsou závlahou pro pleť. Jenže – místo abych nechala pleť odpočívat a látky z nich vstřebávat, večer je sedřu… A tak pořád dokola.

Taky neumím šetřit. Používám hodně make-upu, extrémně mnoho tvářenky – to bude nejspíš výchova Marfuškou. A i když mi to vadí, starého psa novým kouskům nenaučíš.

Ještěže mám za zády expertky z Institutu, které mi dokážou vždy poradit a nasměrovat mě správným směrem. Co na tom, že si po pár dnech zajedu do svých vyjetých kolejí a za měsíc zase na kosmetice pláču, jak nespravedlivý můj vztah ke kosmetickým přípravkům je, hlavní je vědět, že vím, kam se obrátit a kde si nechat říci, co a jak.

Miluji úžasnou kosmetiku Orlane už dlouhé roky. A ráda bych se naučila využívat ji tak, aby mi byla dokonalým přínosem. Objednejte se k expertkám, které vám rády poradí, jak nakládat nejen s přípravky, ale také se svou pletí.

Přeji vám hodně štěstí na stejné cestě a hlavně: Nedělejte chyby, které vám mohou způsobit problémy. A když už je uděláte, určitě se z nich poučte.

Ze mě si příklad neberte.

Foto: Pexels.com, Anastasyija Gepp