Orlane: 5 věcí, které se Tereza Kostková naučila v péči o pleť od maminky a babičky

Tereza Kostková je ambasadorkou francouzské hi-tech kosmetiky Orlane. A rozhodně to není náhoda, protože je pojí něco společného. Touha po přirozenosti a kvalitě. Kosmetika Orlane dokáže do života přinést luxus v péči o pleť a hlavně skvělé výsledky.

„Myslím, že máme s Orlane podobný vztah k Francii, ale původu jsme jiného. Orlane je původu italského, žijící ve Francii, a i já mám všechny důležité vazby ve Francii,“ vysvětluje Tereza Kostková v rozhovoru, kde mluví i o tom, že celé rodině zůstala Francie dál zásadním bodem jejich života. Herečka má ve Francii stále nejlepší kamarádku, přátele, sestřenici a část rodiny.

Jak se okouzlující televizní hvězda svěřila, přístup ke své pleti zdědila hlavně po mamince a herečce Carmen Mayerové, ale i po španělské babičce, která se před válkou přestěhovala do Cannes, kde potkala jejího dědečka.

Co se Tereza Kostková naučila od maminky a babičky?

  • Používat oleje

„Babička vždy na všechno používala olivový olej, nakapala si ho na bagetu s rajčaty a česnekem, natřela si s ním obličej, ruce a vlasy. Oleje mi v životě tak nějak zůstaly, ráda je používám. Od léčebných olejů, aromatických až po pleťové.“ vysvětluje Tereza.

B 21 Huile Régénerante
Pleťový olej
B 21 Huile Régénerante

Dnes se většina odborníků shodne na tom, že používat kupovaný olej není pro pleť to pravé ořechové. Vaši pleť ale může zachránit a podpořit olej pleťový. Vyzkoušejte třeba novinku od Orlane – regenerační pleťový olej  B21 Extraordinaire.

  • Oplachovat si vlasy octovou vodou

„Maminka mě zase naučila polévat si hlavu octovou vodou po umytí,“ vzpomíná Tereza Kostková. Ocet měl vlasům přidat ten správný lesk.

  • Ledová voda na obličej

Horká voda na obličej nepatří. Ledová voda dokáže pomoci opuchnuté tváři, pleť krásně prokrví a vás dokonale probere. S ledovou vodou u Terezy Kostkové začal její tatínek, herec Petr Kostka. „Můj táta mě odmala sprchoval ledovou vodou, ráno si tak ledovou vodou omývám obličej, na pleť je studená voda výborná,“ vzpomíná hvězda seriálu Temný kraj.

Hydratace je důležitá nejen navenek, ale také dovnitř pleti, tu vám pomohou uzamknout v pleti kosmetické přípravky s kyselinou hyaluronovou. Francouzská kosmetika Orlane se může pyšnit dokonalým koncentrátem Supradose.

  • Vždy se odlíčit

„Moje sestra mi zase říkala, že se mám vždy odlíčit, to díky ní jsem se to naučila. Opravdu na to nezapomenu ani ve chvíli, kdy přijdu v pět ráno domů, obličej si vždy vyčistím důsledně,“ říká herečka. A opravdu. Odlíčení je zásadní pro prospěch naší pleti. V momentální době je nejvíc módní odlíčit se dvoufázově, začít s odličovadlem na bázi oleje, který smyje make-up a následně zbytky nečistot odlíčit odličovacím prostředkem na bázi vody.

  • Chodit na kosmetické ošetření

„Mít pleť čistou, voňavou a zdravou? Myslím si, že je to důležité, a tam ta péče patří. Moje maminka mi říkala už v pětadvaceti, abych chodila pravidelně na kosmetiku, tak si žena udrží mládí,“ říká Tereza.

Herečka, pokud vládní předpisy dovolí, navštěvuje Institut Orlane Praha, kde se o její pleť starají dokonale.

Sledujte Orlane také na Instagramu