Trápí vás suché nebo popraskané ruce v zimě? Jak je zachránit?

 

Eva Perkausová odhalila novinku o svatbě v Institutu Orlane Praha
Eva Perkausová odhalila novinku o svatbě v Institutu Orlane Praha

Zima je boj nejen pro jemnou pleť, ale i pro naše ruce. Chladné měsíce se dokážou podepsat i na našich rukou, které jsou nepříjemně suché a stahují. Co na suché nebo popraskané ruce platí, jak je zachránit?

Na suché ruce si stěžují hlavně ti, kteří mají sklon k ekzémům, zastávají profesi, jež vyžaduje časté mytí rukou, ale stačí i obyčejná rodičovská starost o malé děti. Jak se tedy chovat ke svým vlastním rukám, aby nás netrýznil nepříjemný pocit suchosti?

V zimě s rukami jednejte v rukavičkách

V zimě s nimi zkrátka jednejte (vysloveně) jako v rukavičkách. Chraňte je rukavicemi před mrazem, když oblékáte drsné pracovní rukavice, prvně si oblečte bavlněné. Pokud už musíte nosit jednorázové, volte o číslo větší bez poprašku nebo tzv. tekuté rukavice.

Eva Perkausová se snubním prstýnkem
Eva Perkausová se snubním prstýnkem. Eva chodí do Institut Orlane Praha i na manikúru

Ruce si myjte mírně teplou vodou a šetrným mýdlem

Horká voda není ideální. Hygiena je důležitá, ale drhnutí rukou kůži zkrátka neprospívá. Mýt ruce si stačí po příchodu z toalety, z města nebo před jídlem. Při mytí používejte šetrná mýdla, ta mají ph blízké naší pokožce (5,5). Ideální je mýdlo s označením AD (pro atopiky) a sensitive. Bez vůně. A pozor na antibakteriální mýdla, ty zkuste minimalizovat. Jak jste si nejspíše během posledních dvou let všimli, obsahují hodně alkoholu, který dokáže ruce řádně vysušit.
⠀⠀⠀⠀
Ruce sušte v klidu a s rozvahou, ne v sušičce

Po umytí si jemně usušte ruce papírovou utěrkou nebo ručníkem. Pozor na moderní sušičky, na které natrefíte v obchodním domě nebo u každé benzínky. Jejich horký vzduch dokáže ruce zcela přesušit. S sebou byste měli nosit i krém, kterým si ruce po usušení nakrémujete.⠀⠀
⠀⠀
Péče o ruce přes den (a zase to SPF!)

Přes den používejte krémy s lehkou texturou a hydratací, které nelepí. Ideální je nezapomínat ani na to, že ruce dokážou odhalit náš věk, proto je dobré ruce chránit před slunečním zářením vysokým SPF faktorem 30 nebo 50, i když slunce nesvítí (škodlivé sluneční záření totiž funguje i přes mraky). Používání SPF nás totiž dokáže ochránit před pigmentací, vráskami nebo stařeckými skvrnami.

Regenerační krém na ruce a nehty Orlane
Regenerační krém na ruce a nehty Orlane

Zkusit můžete třeba Regenerační krém na ruce a nehty francouzské kosmetiky Orlane. reprezentuje zcela novou dimenzi v boji proti stárnutí rukou. Viditelně eliminuje výskyt pigmentových skvrn a účelně zabraňuje jejich znovuobjevení se. Podporuje buněčnou regeneraci a revitalizuje pokožku, ochraňuje ji, hydratuje a zjemňuje. Dochází k obnově ochranné bariéry pleti (počet ceramidů, které se významně podílí na udržení pružnosti pokožky, stoupne o 70 %)

Péče o popraskané ruce přes noc

Na noc můžete používat hutné výživné krémy. Při výrazné suchosti si pořiďte bavlněné rukavičky, do kterých svoje nakrémované ruce přes noc obléknete. Výhodné jsou masti s obsahem urey a kyseliny salicylové, pokožka rukou bude jemnější a nebude praskat. Na suchou kůži okolo nehtů pomáhá olivový nebo arganový olej.

Kosmetiku Orlane najdete na e-shopu Orlane nebo v Institut Orlane Praha.

5 důvodu, proč je dobré používat na pleť SPF!

⠀⠀