Podzimní inspirace pro brunety: Účesy z rukou kadeřnic Orlane Institut Praha

Léto nás pomalu ale jistě opouští. Většina žen se tak rozhodne následovat přírodu a touží po částečném ztmavení vlastní hřívy. Kadeřnice a kadeřníci z Orlane Institut Praha patří mezi ty nejlepší profesionály ve svém oboru. Inspirujte se jejich výtvory. Hlavní roli bude hrát Balayage pro brunety, ale i přechody výrazných barev, pro které je potřeba cit.

Účesy Orlane Institut Praha
Účesy z Orlane Institut Praha

Institut Orlane Praha v Truhlářské ulici nabízí kromě kosmetiky a péče o nehty i kadeřnické služby. Kadeřnice a kadeřníci zde řeší od poradenství, střihů a barvení i různé formy zesvětlování. Technika balayage je jednou z nejoblíbenějších a často je uvidíte i na Instagramu Orlane Institut Praha.

Dokonalá Balayage pro brunety

Balayage je melírovací technika, která sice používá peroxid, ale ne po celých délkách vlasů jako u melíru, takže neničí vlasy v takové šíři. Začíná se zesvětlenými pramínky od kořínků, které pomalu směrem dolů houstnou až do kompletně zesvětlených konců.

Balayage na krásné klientce
Balayage na krásné klientce od Vereny Králové

Balayage jako kadeřnická technika sice používá peroxid, ale ne po celých délkách vlasů jako u melíru, takže neničí vlasy v takové šíři. Začíná se zesvětlenými pramínky od kořínků, které pomalu směrem dolů houstnou až do kompletně zesvětlených konců.

„Balayage je ideální pro všechny, kteří chtějí mít výjimečnou barvu, mají rádi hru odlesků. Dá se dělat na mnoho způsobů. Můžeme více zvýraznit konturu tváře nebo se dá vytvořit celoplošně. Její další výhodou je, že můžeme pracovat se všemi barvami a typy vlasů. Její kouzlo je v nepravidelnosti, ale kadeřnické postupy jsou přísné a mají svoje zákonitosti, které se musí dodržovat,“ vysvětluje kadeřnice Verena Králová.

Balayage je ideální, i když chcete kompletně změnit barvu vlasů

Balayage od Vereny Králové
Balayage od Vereny Králové

Technika Balayage je nejčastěji vidět u blondýn, ale krásně vypadá i u brunet. Zesvětlení kolem obličeje totiž přidává jiskru a klientkám ubírá věk. Někdy dokonce nemusí být vůbec patrné, že zesvětlení máte. U Balayage jde také o lesk vlasů a hraní si s odstíny tak, aby váš účes vypadal co nejpřirozeněji. Třeba jako vyšisovaný od slunce.

Balayage pomůže i ve chvíli, kdy rády experimentujete s barvami a měníte se z brunety na blondýnu. Takový náročný přechod dokáže vlasy kompletně zničit, proto je dobré zesvětlovat postupně a pomalu se dostávat k vytoužené barvě, i tímto způsobem může pomoci tato kadeřnická technika. Verena Králová ale upozorňuje na to, že je vždy důležitá konzultace s odborníkem, který podle kvality vlasů posoudí, zda je Balayage vhodná. Nejdříve je vždy nutné vlasy ozdravit.

Dokonalá Balayage od kadeřnice Barbary
Dokonalá Balayage od kadeřnice Barbary

U Balayage se ale můžete pustit i do daleko odvážnějších barevných kombinací. Pokud tedy máte ráda růžovou nebo jiné barvy, u brunet vypadají skvěle. Technika Balayage vám dodá i s výraznými barvami eleganci.

Objednejte se do kadeřnictví v Orlane Institut Praha  již dnes na tel. č. +420 725 722 118+420 222 315 300, nebo mailu info@orlaneinstitut.cz.