Podle dermatologů stačí mít těchto 5 kosmetických produktů. Nic víc!

V jednoduchosti je krása. I kosmetická péče o pleť může být jednoduchá. Populárních deset kroků v kosmetické rutině může být pro někoho až zastrašující, přitom se o pleť můžete starat kvalitně i s méně produkty. Dermatologové se shodnou na pěti produktech, které by měly patřit do naší rutiny. Zbytek už je luxus…

Odlíčení

Orlane Pureté čistící gel

Kolikrát jsme to už slyšely? Ano, dokonalé odlíčení nás dokáže ochránit před vráskami, unavenou pletí a ucpanými póry. „Moje sestra mi říkala, že se mám vždy odlíčit, to díky ní jsem se to naučila. Opravdu na to nezapomenu ani ve chvíli, kdy přijdu v pět ráno domů, obličej si vždy vyčistím důsledně,“ říká Tereza Kostková, která používá francouzskou kosmetiku Orlane.

Trendy je odlíčit se dvoufázově, začít s odličovadlem na bázi oleje, který smyje make-up a následně zbytky nečistot odlíčit odličovacím prostředkem na bázi vody. Tereza Kostková například miluje kosmetickou řadu Orlane Purete, s odličovacím gelem.

Hydratační krém

Hydralane SOS Double hydratační krém
Hydralane SOS Double hydratační krém

 

V naší kosmetické taštičce nesmí chybět ani hydratační krém, jenž se vždy používá i na pleť mastnou (pozor na mýtus, že mastná pleť hydrataci nepotřebuje). Hydratace pokožky zabraňuje dehydrataci pleti, která nakonec zvýrazňuje menší vrásky a prohlubuje i ty mimické. Stejně tak důležitá je i hydratace celého těla.

Tip od dermatologů zní: když se mažete krémem, mažte si ještě vlhkou pokožku. Ingredience z hydratačního krému tak dokážou v kůži uzamknout více vody. To samé platí u aplikace kyseliny hyaluronové, jež funguje jako skvělá podpora hydratačního krému. Dokáže uzamknout v pleti velké množství vody, aby naše pleť vypadala svěže.Jedním z největších hydratačních bomb, na kterou můžete v kosmetickém průmyslu narazit je Orlane Hydralane Double SOS.

Vitamin C

Opravdu je tak nutný? Podle dermatologů ano. Vitamin C totiž dokáže bojovat s volnými radikály. Znečištění ovzduší, poškození pleti vlivem slunce a stres dokáže dát pleti záminku k tomu, aby stárla o dost rychleji. Poslední studie dokonce ukázaly, že zvyšuje produkci kolagenu v pleti.

Francouzká kosmetika Orlane na podzim přivedla na svět koncentrát Supradose  Vitamin C. Ve skleněném obalu a s kapátkem!

Retinol

Eva Perkausová
Eva Perkausová

Retinol je aktivní složkou vitamínu A, který účinně funguje jako antioxidant. Původně se retinol používal výhradně jako lék na akné, jeho možnosti jsou ale mnohem širší. Díky své schopnosti exfoliace pokožky, tedy olupování, snadno a rychle odstraňuje odumřelé kožní buňky, podporuje tvorbu kolagenu a kolagenových vláken. Vyrábí se nejen z přírodních zdrojů, ale také synteticky, svůj prostor našel ve farmaceutickém i kosmetickém průmyslu. Právě retinol je považován za elixír mládí.

Retinol obsahuje většina krému proti vráskám. Nebo si ho můžete užít v koncentrované a účinnější podobě v kosmetické řadě Supradose.

Tip od dermatologů: Retinol používejte jen večer. Po použití retinolu nezapomeňte ráno použít krém s vysokým SPF.

SPF 

Antirides Extreme Sluneční sérum, Orlane
Antirides Extreme Sluneční sérum, Orlane

Každé ráno před odchodem do práce nebo ven, bychom měly použít přípravek s vysokým SPF. Použití SPF by měl být před make-upem posledním krokem v kosmetice. Podle výzkumů je až 75% stárnutí pokožky způsobeno škodlivým slunečním UV zářením. Právě SPF ji pomůže ochránit. Experti radí, že je nejlepší používat na obličej SPF 30 nebo 50. Nezapomínejte na krk, dekolt, ale i hřbety rukou, které se často vystavují slunci. Hi-tech kosmetika Orlane se na kvalitu a předcházení stárnutí pleti zaměřuje vědecky, Orlane produkty s ochranným faktorem má v nabídce například Antirides Extreme Krém SPF 30 nebo Antirides Extreme sluneční sérum.

Tip od dermatologů: SPF by se mělo nosit i v zimě, na přítomnost slunečního záření můžete vsadit, i když je pod mrakem. Více se o nutnosti SPF v kosmetické péči dozvíte tady.

Chcete séra, koncentráty nebo masky? Nic není zakázáno, naopak. Tyto čtyři základní kosmetické produkty jsou nutností pro každou ženu, která se o sebe chce kvalitně starat. Pro fanynky krásy je tu království francouzské kosmetiky Orlane. 

Kosmetiku Orlane najdete také na e-shopu Orlane.