Petr Vágner pro Orlane: Líčidla z televize dávají pleti zabrat, i já se o ni musím starat

Petr Vágner rád pečuje o svůj zevnějšek nejen sportem, ale v jednom životním období se jako muž musel naučit i něco o kosmetice. Francouzská kosmetika Orlane ho tak trochu zachránila.

Sportovní moderátor CNN Prima NEWS v nejkritičtějším boji proti covidu-19 pracoval na dvě směny. Diváci ho mohli sledovat na televizních obrazovkách, a pak ho viděli pacienti nemocnice. Z výpomoci na ARO a covidové JIP také poznal, jak zabrat dostává pleť kvůli dvojitým respirátorům a ochranným oblekům, problémy s pletí ale řešil už dříve kvůli dermatitidě a těžkému líčení v televizi a divadle.

Petr Vágner
Petr Vágner

Být osm hodin v obleku není žádný med. Dermatologické výzkumy momentálně mluví o takzvaném maskné (akné po nošení roušky nebo respirátoru), kterým většina pracovníků zdravotnictví v této době dost trpí. Co vy a vaše pleť? Jak se změnila během roku 2020 a 2021?

Při práci v nemocnici jsem to nijak neřešil, spíše až když se o tom bavili doktoři a sestry, že mají takové problémy. Ale byly situace, kdy jsem si respirátor sundal za dvanáct hodin pouze na dvacet minut na oběd. Problémy s pokožkou jsem řešil, když jsem točil film, seriál, nebo hrál v divadle. Tam se totiž používá hodně líčidel, kosmetiky a někdy nepříliš kvalitní. Dříve jsem tomu nepřikládal velkou váhu, ale před třemi roky jsem měl problémy s pletí a od té doby si na to dávám velký pozor.

Petr Vágner po službě na JIP
Petr Vágner po službě na JIP

Jak u vás vypadá klasická denní rutina v rámci péče o pleť?

Ráno po tréninku většinou používám čistící gel Pureté a hned potom třeba Lotion Extraordinaire. Běžně zase po několikahodinovém moderování Sportu v televizi nebo po natáčení se odličuji Orlane Daily Stimulation Program. A někdy ještě večer před spaním použiji Émulsion Détox Anti Fatigue Absolut.

Když vládní situace dovolí, chodíte i na kosmetiku do Institut Orlane Praha. Co všechno jste zde vyzkoušel a jaké máte zážitky?

Petr Vágner na kosmetice
Petr Vágner na kosmetice

Po pravdě jsem na Institut Orlane v Praze narazil až při jednom natáčení. To bylo zhruba před rokem a půl a od té doby jsem zde pravidelným návštěvníkem. Tedy byl, než to vládní nařízení zakázala. Chodil jsem se stříhat nebo na různé masáže obličeje. Vůbec jsem totiž netušil, že díky neustálému líčení a odličování v divadle, v televizi a v seriálu dostává pleť dost zabrat!

Naučil jste se o pleti něco, co jste vůbec netušil?

Musím přiznat, že jsem se o kosmetiku a s ní spojenou péčí začal zajímat až ve chvíli, kdy jsem řešil dermatitidu, která mi vznikla na jednom natáčení právě díky nekvalitním líčidlům. Ovšem díky doporučení a péči v Orlane jsem ten problém rychle vyřešil.