Partie, která trpí jako první chladem. Jak se správně starat o suché rty?

Jednou z funkcí naší pokožky je udržení hydratace v pleti. Naše pleť tak bojuje každý den s vnějším prostředím jako je slunce, chlad, vítr a nedostatečná vlhkost vzduchu, ale i přípravky, které denně používáme jako je například mycí prostředek nebo prášek na praní. V tyto momenty dochází k zásadním ztrátám vody, pokožka je suchá a ztrácí svou ochrannou funkci.

zdroj: Irina Gromovataya z Pixabay
zdroj: Irina Gromovataya z Pixabay

Jak na suché rty?

Není tak náhodou, že se všechny problémy pleti během chladnějšího podzimu začínají hlásit o slovo. Ekzémy, dermatitidy, zarudnutí, loupání, ale i extrémní suchost pokožky. Mnozí z nás první znaky suché pokožky pociťují poprvé právě na rtech. Pokožka rtů je extrémně jemná a tenká, navíc je neustále vystavena okolnímu prostředí. Chladný vítr a počasí dokáže na podzim vytvořit pořádnou paseku. Rty se loupají, jsou suché nebo popraskané. Jak ale svoje rty chránit, abychom takovým problémům předešli?

Zdroj: Pixibay
Zdroj: Pixibay
  • Kromě vyhýbání se extrémním výkyvům teplot (cesta ven a dovnitř), je to určitě správná hydratace celého těla. Dbejme na pravidelný přísun vody.
  • Hydrataci však musíme dopřát i našim rtům, protože rty nemají mazové ani potní žlázy jako zbytek naší kůže, takže patří k nejsušším částem našeho těla. Kromě SPF tyčinky, jež chrání naše rty před rakovinou kůže, jsou to ochraňující a vyživující balzámy na rty.

    Balzám na rty Magnificent Lip Balm
    Magnificent Lip Balm

Balzám na rty Orlane s anti-aging efektem

Jednou z věcí, kterou by měl balzám obsahovat je kyselina hyaluronová. Ta dokáže udržet v pokožce vodu. Kyselina zajistí i viditelně plnější rty a krásný úsměv, kromě toho dokáže ve rtech udržet hydrataci až 24 hodin.

Balzám aktivně působí okamžitě po aplikaci, podporuje produkci kolagenu, stimuluje buněčnou výměnu. Také jste si všimli, že když lidé stárnou, často přicházejí o své plné rty? To je způsobeno právě snižujícím se kolagenem v naší pokožce, proto je kolagen v kosmetice tak důležitou ingrediencí.

Balzám na rty Magnificent Lip Balm
Balzám na rty Magnificent Lip Balm

Součástí balzámu je rostlinný extrakt z hlubin oceánů, bohatý na omega 3, 6 a 9. Jeho odstín je transparentní, lehce narůžovělý. Má jemnou vůni a velice lehce se aplikuje. Vašim rtům dá pocit sametové jemnosti, okamžitě je vyhladí a dlouhodobě ochrání.

Balzám na rty Magnificent Lip Balm od francouzské hi-tech značky Orlane můžete zakoupit na e-shopu Orlane. 

Orlane Shining Lip Gloss
Orlane Shining Lip Gloss

A pokud chcete pečující balzám na rty, který bude zároveň působit jako dekorativní kosmetika, Orlane má i hydratační lesky na rty v mnoha odstínech.