Orlane Retinol Supradose: Nejdůležitější otázky k používání retinolu na pleť

Už teď patří Retinol Supradose koncentrát k jedním z nejoblíbenějších kosmetických produktů francouzské hi-tech značky Orlane, a to je na trhu teprve pár týdnů. Jak by také ne, nelepí, je v praktickém (a větším balení) s kapátkem, nezanechává mastnou stopu, a k tomu všemu bojuje s vráskami, akné a rozzáří pleť. Jak ale Supradose retinol používat v praxi?

Supradose Retinolový Koncentrát

Retinol je momentálně nejoblíbenější kosmetickou ingrediencí, jeho koncentrát dokáže s pletí divy, ale právě proto, že v sobě skrývá tolik síly (procenta účinné látky), musí se na něj s rozmyslem. Retinol má v kosmetické péči svoje místo a zároveň pravidla, jak ho používat.

Jak začít s retinolem?

Retinol používejte vždy večer, jedná se o koncentrát účinné látky, a proto může zpočátku na pleti způsobit podráždění. Důležité je možné počáteční nepohodlí vydržet. Pro úplné začátečníky je nejlepší začínat dvakrát v týdnu a sledovat, jak pokožka reaguje. Po dvou týdnech přidávat dny k aplikaci. Brzy se můžete dostat k rutině, kdy budete používat retinol každý večer. Retinoly mají určitá procenta koncentrace, nejlepší je tedy začínat s nižší koncentrací látek (0,2 %).

Jak používat retinol
Jak používat retinol

V jakém kroku kosmetické rutiny by se měl retinol používat?

Retinol by měl být večer předposledním krokem v péči o pleť. Posledním krokem by měla být hydratace krémem.

S kterými účinnými látkami retinol kombinovat?

Máme pro vás dobrou zprávu, retinol se snese s každou účinnou látkou. Je ale nutné v kombinování péče zpočátku sledovat, jak vaše pleť reaguje. Každá pokožka je specifická, oficiální omezení ale neexistuje. Retinol se dobře snese s AHA kyselinou, která bojuje proti pigmentacím, komedomům a vráskám, ale i s BHA kyselinou. K posilnění kožní bariéry může fungovat i kombinace retinolu a s niacinamidu. Skvěle se hodí i ke koncentrátu Supradose Vitamin C, které si můžete objednat na e-shopu Orlane.

Když se retinol nachází i v mých dalších kosmetických produktech, můžu je dál kombinovat i s koncentrátem retinolu?

Retinol není žádnou novinkou na trhu, používá se už dlouho jako aktivní ingredience do krémů a jiných přípravků. V případě, že chcete používat koncentrát nebo sérum s jednou účinnou látkou, je vždy lepší využívat pouze jednu možnost. Produkty tedy můžete střídat, jednou využít koncentrát, podruhé například krém obsahující retinol.Benefity retinolu

Může být retinol používán na oční okolí?

Ano! Na trhu existují i retinoly specificky určené k očnímu okolí, to však není třeba. Bohatě postačí ten, který používáte na obličej. Jen je důležité po použití retinolu jemnou pokožku kolem očí ještě hydratovat krémem.

Může se retinol používat v těhotenství?

Ne.

Jaká chyba se dělá u používání retinolu nejčastěji?

Vzhledem k tomu, že je retinol koncentrát, tedy obsahuje silnou účinnou látku, nemělo by se ráno zapomínat na používání SPF faktoru. Agresivní sluneční paprsky mohou na pleti způsobit velkou neplechu.

Supradose Retinolový Koncentrát
Supradose Retinolový Koncentrát naleznete na e-shopu Orlane

Hodí se retinol na suchou a citlivou pleť?

Ano, hodí. Doporučuje se však aplikovat postupně a sledovat, jak pleť reaguje. Začínejte dvakrát týdně s aplikací retinolu. V případě suché pleti je nutné pleť hydratovat krémem.

Cosmo Beauty Awards 2022
Cosmo Beauty Awards 2022

Víte, že můžete hlasovat Cosmo Beauty Awards o nejlepší kosmetický přípravek Orlane Supradose Retinol? Více se dozvíte v článku.

Kosmetické přípravky Orlane Supradose můžete objednat na e-shopu Orlane.