Nechci zastavit čas, ale mít čistou a zdravou pleť, říká ambasadorka Orlane Tereza Kostková

Krása, šarm a vysoká inteligence, to jsou slova, která dokážou vystihnout herečku a moderátorku Terezu Kostkovou. I proto se stala ambasadorkou luxusní kosmetické značky Orlane pro český a slovenský trh.

Není to jen elegance, kterou mají se značkou Orlane společnou, ale i hluboký vztah k Francii, jenž Terezu Kostkovou předurčil k tomu, aby představila kosmetické produkty Orlane stejně jako kosmetické služby v Orlane Institut Praha.

Jak dlouho jste se rozhodovala stát se tváří kosmetické značky Orlane?

Asi pikosekundu, právě proto, že je to kvalitní kosmetika, kterou znám léta. Orlane je kosmetika, kterou najdete hlavně v kosmetických salonech, není to něco, co koupíte v drogerii. Znala jsem tuto značku, protože ji čas od času používala jedna z mých kosmetiček. Stejně tak znám i jiné francouzské značky, ale nebylo to tak, že bych Orlane měla doma, tu mám doma poprvé až teď. Moc mě potěšilo, že vývoj našeho vztahu s Orlane takto pokročil.

Orlane je francouzsko-italská značka. Já o vás vím, že máte s Francií dlouholetý vášnivý vztah. Kde to vlastně všechno začalo?

Ano, myslím, že máme s Orlane podobný vztah k Francii, ale původu jsme jiného. Orlane je původu italského, žijící ve Francii, a i já mám všechny důležité vazby ve Francii, ale jsem původu španělského, takže si myslím, že si budeme rozumět.

Všechno začalo v dávné historii, moje babička je Španělka a před sto lety bylo normální, že chudí Španělé z ostrovů chodili pracovat do Francie, která byla bohatší. Odjela pracovat do Cannes a tam se seznámila se sudetským Němcem, který žil ve Francii. Byl to malíř a spisovatel, babičku jel ukázat své německé rodině do Sudet, jenže v ten moment přišla druhá světová válka, a tak se moje babička dostala až do Trutnova. Tady začínají i naše české kořeny, původně jsou ale německo-španělské. Celé rodině zůstala dál Francie zásadním bodem, takže když se pro mě vybíral jazyk, byla to francouzština, protože tak spolu mluvili moje babička s dědečkem. Tak se mi otevřela cesta do Francie, jelikož jsem tam měla a mám přátele, dvě lásky, moje sestřenka se do Francie provdala. Francie zkrátka zůstává v naší rodině stejně jako jazyk.

Na to navazuje i má další otázka. Co vás naučila babička a maminka v péči o pleť?

Babička vždy na všechno používala olivový olej, nakapala si ho na bagetu s rajčaty a česnekem, natřela si s ním obličej, ruce a vlasy. Oleje mi v životě tak nějak zůstaly, ráda je používám. Od léčebných olejů, aromatických až po pleťové. Maminka mě zase naučila polévat si hlavu octovou vodou po umytí. Můj táta mě odmala sprchoval ledovou vodou, ráno si tak ledovou vodou omývám obličej, na pleť je studená voda výborná. Jsou to takové babské recepty. Moje sestra mi zase říkala, že se mám vždy odlíčit, díky ní jsem se to naučila. Opravdu na to nezapomenu ani ve chvíli, kdy přijdu v pět ráno domů, obličej si vždy vyčistím důsledně.

Orlane je hi-tech kosmetika, která se snaží neinvazivním způsobem pleť omladit. Jaký máte názor na plastické operace?

Celé ženské pokolení v mé rodině nikdy nepřičichlo a asi už ani nepřičichne k plastickým operacím a extrémním zákrokům na obličeji. Myslím si, že díky těmto ženám umím stárnout, mám vrásky, mám je ráda, vím, kde vznikly, co mi nesou, čeho jsou vzpomínka. U maminky vidím, že je to krásné. Miluji stárnoucí obličej ženy, přijde mi škoda, že se o tom málo mluví. Je potřeba toto zvládnout a vědět, že je to klíčem k další etapě šťastného života. Je dobré naučit se stárnutí přijmout, protože jiná cesta neexistuje. Kromě toho je ale samozřejmě důležité o pleť pečovat, rozhodně kosmetiku nepoužívám proto, abych zastavila, nebo dokonce vrátila čas. Ani jedno nejde, ani o jedno neusiluji, ale mít pleť čistou, voňavou a zdravou? Myslím si, že je to důležité, a tam ta péče patří. Moje maminka mi říkala už v pětadvaceti, abych chodila pravidelně na kosmetiku, tak si žena udrží mládí.

Už jste v Institutu Orlane vyzkoušela kosmetické ošetření?

Od června nechodím jinam, teď točím seriál, takže pleť mám extrémně namáhanou, během dne se na place obnovuje make-up několikrát. Spánek, voda, klid… to opravdu momentálně nikdo nezažíváme (směje se). O to víc je ta kosmetika potřeba a opravdu si maskérky a ženy na place všimly, že se mi po měsíci používání kosmetiky Orlane zlepšila pleť. To je pro mě nejlepší reakce.

Jak často se snažíte chodit na kosmetiku?

Teď chodím jednou měsíčně, ideálně bych chtěla chodit jednou za tři týdny, ale jednou měsíčně je klasika. Pleť se jednou za 28 dní obnovuje, takže to stačí. Ostatní je pro mě bonus, na masáže bych například chodila pořád.

Co si kromě kosmetiky ještě v Institutu Orlane neodpustíte?

Kromě kosmetiky chodím i na manikúru. Ještě se mi nestalo, aby mi nehty zůstaly tři týdny ve stejném stavu, což se mi dost hodí, protože jak točím, tak musím mít nehty v naprosté návaznosti třeba tři měsíce v kuse. Pokud už mám čas, tak si ráda zajdu i na pedikúru. Pro mě je důležité dobře se starat o obličej a nehty, to jsou věci, které jsou nejvíc vidět (směje se).

Jakou řadu kosmetiky používáte?

Dostávám přípravky na míru, většinou po kosmetice, protože dobře znají mou pleť. Míchají to také podle počasí, něco jiného používám v létě než na podzim, ale já jsem se úplně zamilovala do Orlane Purete, což je čisticí řada. Miluji odličovací gel, ten používám ráno a večer k odlíčení, někdy i po odlíčení a závěrem si ještě s tímto gelem obličej prokartáčuji a nechám to působit. A to miluji, to mi zásadně vyčistilo pleť. Bez toho zkrátka nemůžu být. Pak samozřejmě používám i nejslavnější produkt značky krém B21.

Kosmetiku Orlane pořídíte na e-shopu zde.

Sledujte kosmetické služby Orlane Institut Praha na Instagramu

Sledujte novinky a kosmetiku Orlane na Instagramu