Mám ráda svou vrásku

Ne všechny, ale jednu ano a k té se hrdě hlásím. Je to ta mezi očima, které se říká mračivka a mnoho žen se jí zbavuje při jejím prvním náznaku. Já ne. Naopak si myslím, že mi sluší.

Na rovinu si musíme říci, že stárneme všechny. Někdo pomaleji, někdo rychleji. A každý k tomu procesu přistupujeme jinak. Mám kamarádku, které je věk i počet vrásek zcela jedno, jediné, co je pro ni v životě důležité, je počet odevzdaných odborných stránek textu. Navíc podotýká, že vědkyně má vypadat unaveně, aby bylo zřejmé, že v laboratoři se nespí, ale maká.

Já se snažím tak nějak přiměřeně, dám na doporučení odbornic a vím, že některým zákrokům se nevyhnu. Jediný, který si ale odpustím, je ale proti mračivce, která mi mezi obočím vznikla zřejmě tím, jak jsem se odmítala zařadit mezi ty, co nosí neustále brýle, navíc jsem házela ksichtíky na děti a moje nejmladší dcera mi nedávno řekla, že právě tuto vrásku má u mě ráda.

Naše společná kamarádka se ke stárnutí postavila jinak. Z jeho zastavení udělala celoživotní boj, dokonce takový, že je bojovnicí na plný úvazek. Zkrátka proto, že se má pocit, že každý rok, který jí z obličeje zmizí, jí přinese více štěstí.

Jsem přesvědčená, že v tom to ale není. Skvělé je, pokud na své cestě najdete perfektně padnoucí krémy, které pro vás udělají skvělou službu a zpomalí vznik těch vrásek a příznaků stárnutí, které chcete mírně oddálit. Taky je třeba zvolit séra, která vám s pletí dokáží zázraky, o retinolu nemá nejspíš cenu se rozepisovat. Možná bych mohla prozradit, že je skvělé vědět, že od jistého věku není nezbytné hydratovat, ale spíš dodávat pleti kolagen. Ten ve středním věku chybí a kvůli jeho nedostatku je pleť poměrně přesušená, jemná a tenká, takže vrásky se rozpínají po obličeji stále rychleji.

Kosmetické ošetření také není tím, co by bylo radno vynechávat. Odbornice umí přípravky aplikovat tak, že si z nich pleť vezme vše zásadní, váš odpočinek vám také vlije optimismu do žil a mladšího vzhledu do tváří.

Je jedno, jaké tempo si pro stárnutí zvolíte, zásadní je dodržovat jeho rytmus. A když budete mít pocit, že proces vzniku vrásek poněkud zrychluje, nechte si právě u odbornic poradit. Nikdo netvrdí, že máte v padesáti vypadat na třicet, můžete ale vypadat skvěle.

A značka Orlane vám během vaší cesty může pomoci. Vyzkoušejte sílu všech přípravků, které vznikly v laboratořích, za dohledu odborníků, kteří přesně vědí, co si vaše pleť žádá. Francouzská hi-tech kosmetika Orlane je prestižní světoznámou značkou, která se více než 70 let specializuje na vysoce účinné produkty proti stárnutí pleti. Tak ji využijte.