Kolik SPF přípravku musíte aplikovat na tvář? Množství vás překvapí

Ochrana před slunečním zářením je naprosto zásadní, pokud se chceme vyhnout vráskám a pigmentovým skvrnám. Až 80% projevů stárnutí na pleti pochází právě z poškození kůže slunečním zářením. SPF je proto ta nejzásadnější ingredience v boji proti vráskám a stárnutí.

Kolik SPF přípravku použít na tvář? Nešetřete

Jak je důležité používat SPF už jsme si říkali v tomto článku, teď je dobré si připomenout pravidla, kolik SPF denně používat například na tvář. Množství vás totiž může dost překvapit, stejně jako většinu uživatelů sociální sítě TikTok a Instagram, kde množství začali odhalovat světoví dermatologové na svých profilech.

Jestli se totiž na něčem nevyplatí šetřit, tak je to právě přípravek s SPF 30 nebo 50. Podle dermatologů na obličej využijete množství, které zakryje ukazováček a prostředníček tak, jak to vidíte na obrázku.

Kolik množství SPF přípravku aplikovat
Kolik množství SPF přípravku aplikovat na tvář?

A ano, nejspíše se lehce vyděsíte při prvním nánosu na obličej. Budete tak trochu připomínat posmrtnou masku. Přípravek však dobře rozetřete i na krk, uši a odhalený dekolt. Kosmetický přípravek s SPF bude posledním krokem před tím, než každý den ráno použijete make-up.

Beauty komunita po celém světě tento fakt vzala za svůj. S čím už se většina z nás smiřuje ale o něco hůře, je informace, která mluví o tom, že krém s vysokým SPF by se měl na obličej reaplikovat každé dvě hodiny, což je pro většinu žen nosící make-up zcela nemožné.

SPF 15 nebo 25 je příliš nízké, začínejte na 30

Většina žen má s opalovacími krémy na obličej s vysokým SPF problém zmiňované bílé masky nebo s mastnotou výrobku. Je pravdou, že málokterá kosmetická značka má kvalitní přípravky s SPF. Často je ochrana SPF nedostačující (mluvíme o čísle 15 nebo 25). Francouzská hi-tech kosmetika Orlane však vyvinula vysokou ochranu před slunečním zářením, která jde ruku v ruce s vysokou kvalitou kosmetického přípravku tak, že už se speciálním opalovacím krémem na obličej zabývat nemusíte.

Antirides Extreme Krém SPF 30, Orlane
Antirides Extreme Krém SPF 30, Orlane

Antirides Extreme Krém SPF 30, Orlane – 50 ml/4250 Kč

Účinný krém pomáhá zralé pleti v boji se stávajícími vráskami, a zároveň ji chrání před vznikem nových. Díky ochrannému faktoru SPF 30 je ideálním obranným štítem před poškozením sluncem! V krému proti vráskám SPF 30 jsou kromě patentované látky Mémoxyle® a komplexu B21 Bio-Energic obsaženy také UVA a UVB filtry, které účinně chrání pleť proti vráskám i tmavým skvrnám, které jsou způsobeny slunečním zářením. Dále obsahuje výtažek z jasmínu, který se podílí na snížení zánětlivých reakcí, a naopak na posílení obranyschopnosti pleti proti volným radikálům, jež jsou nežádoucími spouštěči jejího stárnutí.
Použití: Nanášejte ráno na obličej, krk a dekolt. Při aplikaci se vyhněte očním konturám.

Antirides Extreme Sluneční sérum, Orlane
Antirides Extreme Sluneční sérum, Orlane

Antirides Extreme Sluneční sérum, Orlane – 50 ml/2900 Kč

Denní anti-aging sérum na obličej, krk a dekolt ochraňuje zralejší pleť před stárnutím způsobeným UV zářením, zabraňuje vzniku nežádoucích pigmentových skvrn, brání před slunečním poškozením a vysušením, tlumí zánětlivé reakce, ideální je pro celoroční využití. Sérum se také skvěle hodí jako následná péče po pobytu na slunci pro regeneraci, hydrataci a celkové zklidnění. Ve slunečním anti-aging séru je mimo jiné obsažen jasmínový komplex pro podporu obranyschopnosti pleti a zachycení volných radikálů z UVA, UVB a infračerveného záření. Dále pak komplex B21 Bio-Energic, který je zdrojem energie nezbytné pro nápravu, hydrataci a kompenzaci pleti vysušené slunečním zářením. Zklidňuje ji a regeneruje. Vitaminový komplex (B1, B2, B12, B5 a B3) se podílí na obnově a revitalizaci pleti, navíc zvyšuje její elasticitu.
Použití: Používejte ráno, buď samostatně, nebo před aplikací pleťového krému, popřípadě můžete s krémem smíchat. Vhodné i jako péče po opalování pro regeneraci pleti.

Kosmetiku Orlane vybírejte na e-shopu.

Od května také můžete navštívit Institut Orlane Praha a nechat se hýčkat!