Institut Orlane Praha: Kdy vyměnit barvu nebo melír za balayage?

Institut Orlane Praha v Truhlářské ulici nabízí i kadeřnické služby. Kadeřnice a kadeřníci zde řeší od poradenství, střihů a barvení i různé formy zesvětlování. Technika balayage je jednou z nejoblíbenějších. Je pro vaše vlasy nejvyšší čas na balayage?

Pokud by měl mít melír přirozenější a elegantnější sestru, byla by to balayage. Tato technika zesvětlení vlasů nastoupila s rozevlátým trendem „boho“. Nespoutanost a přirozenost se s balayage totiž pojí nejlépe.

Balayage od Vereny Králové
Blond balayage od Vereny Králové

Co je Balayage

Balayage je melírovací technika, která sice používá peroxid, ale ne po celých délkách vlasů jako u melíru, takže neničí vlasy v takové šíři. Začíná se zesvětlenými pramínky od kořínků, které pomalu směrem dolů houstnou až do kompletně zesvětlených konců. „Balayage je ideální pro všechny, kteří chtějí mít výjimečnou barvu, mají rádi hru odlesků. Dá se dělat na mnoho způsobů. Můžeme více zvýraznit konturu tváře nebo se dá vytvořit celoplošně. Její další výhodou je, že můžeme pracovat se všemi barvami a typy vlasů. Její kouzlo je v nepravidelnosti, ale kadeřnické postupy jsou přísné a mají svoje zákonitosti, které se musí dodržovat,“ vysvětluje kadeřnice Verena Králová.

Balayage může vypadat velice přirozeně
Balayage může vypadat velice přirozeně

Vlasy tak odrůstají přirozeně a každá žena si může dovolit přijít na doplnění klidně jednou za šest měsíců. „Některé klientky, které sázejí na přirozenost, chodí jednou za šest měsíců nebo i déle, jiné docházejí po kompletní balayage každé tři měsíce na doplnění zesvětlení u obličeje (tzv. kontury), aby se cítily stále blond,“ doplňuje Verena.

Balayage zachrání zničené vlasy nebo pomůže při kompletní změně barvy

Balayage tak může zachránit všechny ženy, jež nechtějí každých pět týdnů ke kadeřnici na dobarvení odrostů. Ocení ji i ženy, které mají dlouholetém barvením či melírovaním vlasy poškozené. Balayage pomůže i ve chvíli, kdy rády experimentujete s barvami a měníte se z brunety na blondýnu. Takový náročný přechod dokáže vlasy kompletně zničit, proto je dobré zesvětlovat postupně a pomalu se dostávat k vytoužené barvě, i tímto způsobem může pomoci balayage. Verena ale upozorňuje na to, že je vždy důležitá konzultace s odborníkem, který podle kvality vlasů posoudí, zda je balayage vhodná. Nejdříve je vždy nutné vlasy ozdravit.

Balayage může mít mnoho podob
Balayage může mít mnoho podob

Balayage je ideální i pro ty, kteří mají problémy s pokožkou hlavy, nebo jsou alergičtí na některé barvy. Tento typ barvení se totiž přímo nedotýká vlasové pokožky.

Balayage a šediny?

Mnoho klientek do Institut Orlane Praha dochází na balayage také kvůli krytí šedin. „I v tomto případě balayage může pomoci. Pokud jsou šediny kolem 40 % po celé hlavě, dá se s tím velice dobře pracovat, odstíny skvěle zapadnou,“ vysvětluje Verena. Pokud ale většina kštice klientky postrádá pigment, už je lepší balayage kombinovat s barvou.

Není tedy na čase balayage pod rukama zkušených kadeřnic a kadeřníků v Institut Orlane Praha vyzkoušet?

Sledujte (nejen) vlasové proměny na Instagramu Institut Orlane.