Institut Orlane: Jakou barvu nehtů vyzkoušet na manikúře příště? Trendy podzimu 2020

Institut Orlane Praha kromě kadeřnictví a kosmetiky nabízí i službu dokonalé manikúry a pedikúry. Mít krásné nehty je už jen třešnička na dortu v rámci péče o celý zevnějšek. Rády s barvami laků experimentujete? Vyzkoušejte ty nejnovější trendy.

Manikúra a trendy 2020
Nude odstíny od Tamary Molnar

Manikérky pracují v Institutu Orlane s dvěma druhy značek laků na nehty. Zatímco OPI je známá a kvalitní značka, ORLY se teprve dostává do podvědomí klientek. „Obě dvě značky jsou velice kvalitní, obě dvě také pocházejí z Ameriky. Výhodou značky ORLY je to, že není testovaná na zvířatech, je veganská a neobsahuje silné chemické látky, které mohou být škodlivé pro nehtové lůžko nebo tělo obecně,“ vysvětluje manikérka Tamara Molnar.

Tamara Molnar
Tamara Molnar

Barvy, na které můžete vsadit každý rok

Každé roční období přináší nové trendy nejen v oblečení a kosmetice, ale i v manikúře a pedikúře. Pokud pravidelně docházíte na manikúru, často tak stojíte před rozhodnutím, jakou barvu laku na nehty si vybrat. Většinou se výběr barvy mění podle ročního období. V létě zesvětlujeme a experimentujeme s jásavými barvami, v zimě se nebojíme těch temných.

„Specifickými barvami pro podzim jsou vždy tělové (tzv. nude) barvy v široké škále odstínů. Nebo můžete narazit i na hnědé barvy, letos je to barva připomínající čokoládu nebo kávu. Nemusíme se bát ani šedé a fialové,“ vysvětluje Tamara Molnar. Na tyto barvy můžete vsadit každý rok, nikdy vás nezklamou.

Orly kolekce na podzim/ zimu 2020
Orly kolekce na podzim/ zimu 2020

 

Zimní období pravidelně nabízí také odstíny červené, které mají naznačit atmosféru Vánoc, probíhající plesy nebo Silvestr, zkrátka oslavu života. „Tyto odstíny červené se pohybují od těch nejtemnějších jako je bordó až po barvu Ferrari, jak slavný odstín klientky samy rády nazývají,“ směje se manikérka z Institut Orlane Praha.

Manikéra a pedikéra Tamary Molnar
Manikéra a pedikéra Tamary Molnar

V zimě se do hry díky atmosféře slavnostních večírků dostávají i třpytky. S těmi se ale podle Tamary musí nakládat opatrně. „Klientky rády používají laky na nehty se třpytkami například na plesy, berou to jako doplněk k outfitu. Osobně bych nesázela na celou manikúru ve znamení třpytek. Někdy je velice efektní, když si zvolíte například k červené manikúře jeden nehet na pravé a levé ruce, nejčastěji je to prsteníček, který ozdobím lakem se třpytkami. Nepůsobí to přeplácaně a máte jistotu, že se vaše manikúra nebude tlouct o pozornost se slavnostními šaty nebo večírkovým outfitem,“ radí Tamara.

Nejvíce trendy barvy pro podzim a zimu 2020

OPI kolekce podzim/zima 2020
OPI kolekce podzim/zima 2020

Vraťme se ale k barvám laků na nehty, které jsou vyvolené pro podzim a zimu roku 2020. Každá značka laků na nehty vydává kolekci barev, tyto odstíny jsou samozřejmě ovlivněné barevnými trendy v módě a designu. Letos se tak ORLY a OPI nebojí překvapivě ani tmavě modré, nebo s jistotou sázejí na lahvově zelenou, která se objevuje v posledních kolekcích všech módních domů. Barvou pro odvážnější ženy, jež rády nosí například hnědý semiš, může být odstín připomínající barvu světlé kávy nebo karamelu.

Sledujte ukázku dokonalé manikúry a pedikúry na Instagramu Institut Orlane