Blog: Zrníčkem ku kráse

Peeling za mého mládí existoval jediný. Smíchat sůl s medem a citronem a to nanést na obličej. Jsem ráda, že ta doba už dávno skončila.

Pamatuji si doby, kdy se kromě výše uvedeného obličej pro větší čistotu drhl mýdlem. Což mi s oblibou prováděla babička, prý abych měla svěží tvářičky. Nevím, jestli jsem je měla svěží, ale vysušené a podrážděné rozhodně ano. Čímž jsem dospěla k jedinému poznání – o obličej se musí pečovat jinak. Jenže jak?

Abych to zkrátila – za další roky jsem vyzkoušela desítky přípravků i postupů, jak o pokožku pečovat, abych se vrátila – k peelingu. Byť jsem před lety tvrdila, že mi na pleti nic hrubšího než hedvábí nikdy přistát nesmí. A nepřistane.

Jenže pozor. V mnoha článcích se objevuje informace, že peeling se aplikuje na tělo i obličej. Není to pravda. Pleť si žádá exfoliaci, tělo peeling. Rozdíl mezi názvy je nejen zvukový, ale také v tom, co se používá za přípravek. Tedy pro tělo je možno dopřát si hrubší konzistenci, pleť obličeje si žádá jemnější přípravky s vyšší výživnou hodnotou. A proč tomu tak je? Pleť na obličeji je jemnější a citlivější než na těle, takže hrubým přípravkem byste si mohla způsobit například ranky, které by vás mohly potrápit – zanícením a podobně.

Dále si můžete vybírat z běžných peelingů, enzymatických peelingů a biologických peelingů. Což jsou všechno skvělé varianty i pro domácí použití. Enzymatický peeling nahrazuje peeling chemický, který je radno provádět výhradně pod dohledem odborníka a ne samo-domo v koupelně.

Pokud víte, jak se k proceduře postavit, je zřejmé, že vám vaše pokožka poděkuje.

Tipy pro pleť i pokožku od Orlane? Já je mám.

Pro tělo miluji Peeling s mořskou solí. Proč? Odvodňující tělový peeling s mořskou solí Orlane perfektně vyhlazuje pokožku a zvyšuje účinky následné péče. Jsou v něm obsaženy ryze přírodní exfoliační částice. Podporuje povrchovou mikrocirkulaci a vyplavuje přebytečnou vodu a toxiny. Aktivně odvodňuje a odlehčuje díky osmotickému efektu soli, která zjednodušuje průnik aktivních látek do pokožky, a také díky odvodňujícímu účinku esenciálních olejů. Pravidelným používáním bude vaše pokožka hladší a jemnější. Docílíte pocitu lehkosti.

A moje pleť? Ta si zaslouží B21 Peeling Double. Pleťový peeling Double Grains (Dual Grain) Orlane je vylepšenou náhradou za Jemný pleťový peeling. Skrývá v sobě exkluzivní kombinaci vulkanických a rýžových exfoliačních částic různých velikostí. Tato kombinace má na svědomí hned dvojitý účinek: peeling a leštění pleti. Napomáhá při zcela nezbytné regeneraci pleti. Bezprostředně po ošetření je pleť viditelně jemnější, zbavená nečistot a září svěžestí. Díky peelingu pronikají aktivní látky z následně použité péče snáze do pleti. Má krémovou texturu. Droboulinké vulkanické částice dokonale leští povrch pleti a zbavují ji odumřelých buněk. Podporují mikrocirkulaci. Pomáhají odvádět přebytečnou vodu a toxiny.
Odstranění odumřelých kožních buněk zajišťují drcená rýžová zrna, která jsou větší než vulkanické částice. Pomáhají také regenerovat epidermis, masírují a obnovují pleť.

Snadnou cestu ke kráse jsem vám teď předvedla, zkuste se po ní vydat.