Blog: Zralá pleť si žádá své

Je to jednoduché. O zralou pleť se musí žena, ale i muž starat víc a jinak než teenager. Donedávna jsem byla přesvědčená o tom, že moje pleť potřebuje přesně a jen to, na co je zvyklá. Faktem je, že stereotypem zleniví.

A vzniknou vrásky. Je to jasné. Stejně jako tělo si zvykne na všechno, žena také. A dokonce i pleť. Takže i proto je fajn, když se vám podaří najít přípravek, který s vaší pletí dokáže zázraky, na druhou stranu je dobré nebýt mu vždy a za všech okolností věrná.

Život si zkrátka žádá změny, a proto je namístě měnit i hutnost, schopnost a další záležitosti, které u krémů sledujete. Pozor, nemluvím o značce. Pokud si zvyknete na kvalitu Orlane, je jasné, že jí budete věrná do roztrhání těla. Stejně jako já. V létě nosím krémy lehčí, vyhovuje mi řada Oligo, v zimě se pak vždy vracím ke klasice B21.

Řekněme si na rovinu, že hledání značky a přípravku, který vyhovuje všem požadavkům, je proces poměrně komplikovaný. Když vás baví textura, nevyhovuje vám vůně a podobně. Navíc, jak již bylo zmíněno, pokožka po nějaké době přestane vnímat výhody daného přípravku, a stejně jako jsou bacily rezistentní proti bakteriím, pokožka je odolná vůči všem vyživujícím látkám, které vámi hojně využívaný a před lety zvolený krém obsahuje. Pak je namístě sáhnout po přípravku jiném a odvyknout pleti bránit se. Po čase je možné se k přípravku zase vrátit, není to ale nezbytné.

Vždycky jsem si myslela, že stárnutí se zkrátka zastavit nedá. Možná jsem ale chybu dělala v tom, že jsem nebyla kosmeticky promiskuitní. Dnes už vím, že když po nějaké době začne moje pleť vypadat našedle a unaveně, je na čase sáhnout po přípravku, který ji oživí, dodá vzpruhu, lesk a mladistvý vzhled.

I proto miluju Orlane Paris. Díky dlouholetým výzkumům mají řady produktů sestavené tak, že je možno vybírat z nich přípravky nejen podle kvality pleti, ale také podle ročního období. Je také namístě hlídat, kdy se vaše tělo pere s hormonálními změnami, protože i to má vliv na to, jak pokožka v daném období vypadá.

Jak to máte vy? Mažete se stále stejným přípravkem, protože jinak tápete? Nechte si poradit od expertek Orlane INSTITUTu. Díky tomu budete velice rychle vypadat mladší, svěžejší a i v tom největším stresu jej nedáte najevo ani jediným způsobem. Díky vhodně zvolené kombinaci budete permanentně vypadat, jako byste se právě vrátila z dlouhé dovolené.

A to je bonus, který se počítá.