Blog: Zmatena z trendů

Až si časem budu číst tento blog, nejspíš se budu sama nad sebou usmívat, ale dnes mi připadá nepředstavitelné, že bych se zamilovala do trendu zesvětleného obočí.

Nikdy neříkej nikdy, říkala moje babička a asi měla pravdu. V době, kdy si moje maminka obočí líčila, považovala jsem to za nesmysl, stejně jako dnes považuju za nemožné vyjít ven bez nenalíčených oblouků. Tak to zkrátka je. Hodiny trávím s pinzetou v ruce a první procedura, kterou vyžaduji na kosmetice, je právě bezchybná úprava obočí.

Zkrátka jsem s věkem dospěla k názoru, že make-up je možno trochu odbýt, kruhy pod očima nezakrývat a například zapomenout na to, že by bylo zapotřebí – cokoliv. Tedy v případě, že má člověk precizně vytvarované obočí. Nechci tvrdit, že jsem to dosud nevěděla, měla jsem ale jiné věci na práci. Najednou mi však došlo, že vytvarovaný oblouk nad okem přesně odvede pozornost od mimických vrásek kolem očí, strhne na sebe pozornost a nikdo si nevšimne ani mračivky, ani jiné neplechy, kterou na tváři můžete mít. Jak dokonce podotkla moje kamarádka – stačí krásné obočí a nic jiného není zapotřebí. Jakmile si najdeš a vytvoříš jediný signifikant na tváři, není třeba pátrat po jiných.

Ideálně dokáží s obočím pracovat – a výrazně jej zkrotit – v Institutu Orlane. Problém je, že současný trend moc nepřeje tomu, abych byla stylová. Kdyby tomu tak bylo, nechala bych si ho odbarvit na blond, tak jak bylo vidět na módních přehlídkách. Ovšem podle mého názoru to nevypadalo úplně perfektně. Na druhou stranu je třeba říci, že i výrazné a mohutné obočí v devadesátkách nikdo nechápal, a jak se uchytilo. Zkrátka bude asi namístě zjistit, jestli je tento trend pro mě vhodný, nebo jestli se mi ke stylu spíš hodí klasika. Pravdou totiž je, že kromě obočí tetovaného se nosí stále dokola asi úplně všechno.

Pokud si nevíte rady, zkonzultujte nový vzhled se svou kosmetičkou, ty v Institutu Orlane vám jistě velice rády poradí.

Foto: Pexels.com, Shiny Diamond