Blog: Zdravá pleť je základ

Nové balení Supradose s praktickým kapátkem
Nové balení Supradose s praktickým kapátkem

 

Je to tak – když se o tvářičky nebudete starat, nepomůže vám ani tuna make-upu.

Je pravda, že od mládí dbám na to, aby pleť byla vyčištěná, vyživená, zkrátka v pořádku. Protože dobré základy dělají dobrý výsledek.

Mívám dny, kdy jsem bledá, pleť vypadá unaveně, dehydratovaně. Pak je třeba dodat jí tekutiny a vitamíny. A k tomu u značky Orlane slouží hned několik řad. Jindy má pleť vypadá skvěle. A je čas tedy změnit přípravky. Protože stejně jako jíte to, co si tělo žádá, je na místě naslouchat své pleti.

Když jí cokoli chybí, odmění se vám vráskami. A to nechcete. I když nepotřebujete být vyžehlená do posledního detailu, chcete, aby vám to slušelo. Dlouho. A vrásky přibývaly pomalu. Proto si dávejte pozor na signály, které vaše pokožka vysílá. Jakmile je zarudlá, pne nebo vypadáte celkově unaveně, chybí jí vláha. A tu na patřičná místa dopravíte nejlépe s pomocí kyseliny hyaluronové, která na sebe váže vodu. A dokáže ji v pleti zadržet, v molekule, která udrží více než mnohanásobek své vlastní hmotnosti právě vody.

Je nezbytné vnímat, stejně jako to dělaly naše babičky, co se s námi děje – a podle toho konat. A to si uvědomme, že babičky měly k dispozici sádlo, případně měsíčkovou mast. My můžete zrání pleti zpomalit tím, že se budeme pečlivě věnovat samy sobě, a také výběru přípravků, které pro svůj krásný vzhled používáme. Je totiž pravdou, že nemá cenu věřit první reklamě, která vám tvrdí, že po přípravku XY budeme vypadat skvěle. Spíš je dobré věřit instinktu, nastudovat si kolem toho, co chceme používat, co nejvíc informací, a teprve pak nechat kelímek s přípravkem, aby pronikl do naší beauty rutiny.

Mimochodem, když nezabere po první aplikaci, nezabere nikdy.

Já se dál budu věnovat své oblíbené skincare, v rámci které taktéž hydratuji, a kdybych se ztrácela v tom, co moje pleť doopravdy potřebuje, nechám si poradit v INSTITUTu Orlane. Ono je to totiž někdy docela dobré řešení. Zkuste ho také.