Blog: Zářím, tedy jsem

Miluju dny, kdy nemusím trávit ráno v koupelně jen proto, abych si na tvář namalovala nějaký obličej. A je to ve dnech, kdy v čase před nimi neponocuji, nejím nezdravá jídla… A tak dále. Vždyť to znáte také.

Je to těžké. Pokud bych chtěla vypadat skvěle pořád, nesměly by mě dohánět uzávěrky, nepřipravené podklady, nesplněná vyjížďka na koni ani příprava referátu z chemie, se kterým jsem se rozhodla dceři pomoci. Teď už sice vím, že to nebyla dobrá volba, ovšem když jednou něco slíbím, tak to splním… I za cenu bezesných nocí.

Kdo to odnáší nejvíc? Moje pleť. Nervy také, ale s těmi se nějak poperu, vyzenovat se umím. Ovšem nechci, abych ráno vypadala povadle, zašedle, pleť bez lesku a jiskry. Kromě toho, že při noční práci bych se neměla cpát čokoládou, která rychle sice dodá energii, ale přemíra konzumace cukru může vzhledu pleti přidat až pět let, neměla bych se také dosolovat. To, že moje tělo touží po chipsech, znamená, že má nedostatek magnézia. A to lze konzumovat jinak než v balení chipsů. Že?

Obecně přejídání pleti nedělá dobře, sklenky prosecca, ve kterých hledám inspiraci – také ne. Ale zjistila jsem, že pomoci mi s mladistvým vzhledem můžou kyseliny, ideálně v séru (například sérum s kyselinou hyaluronovou), a nakonec také zázračný retinol. Ten během pár hodin, které spánku věnuji, umí skvělé zázraky.

Neustále mám vedle každého počítače, u kterého sedím, termální vodu ve spreji. Protože pravidlo žen s krásnou pletí zní: hydratovat, hydratovat, hydratovat. Kromě toho, že je dobré osvěžovat si obličej touto sprškou, je dobré používat přípravky s aloe vera. Nebo takové, které v pleti umí rozjet funkce kyseliny hyaluronové a pomoci s funkcí kolagenu v pleti. Samozřejmě je dobré nanášet na pleť hydratační krém v okamžiku, kdy je vlhká – například po sprše.

Dalším faktorem, který hraje roli v tom, jak ráno vypadáte, je také to, kolik času na slunci v předešlém dni strávíte. Tedy i to, jaký krém s ochranným faktorem používáte. Já už bez Slunečního séra nechodím nikam. Večer jsem díky němu políbená sluncem, ale nezvětšují se mi mimické vrásky, neobjevují se pigmentové skvrny… Zkrátka vypadám přesně tak, jako bych se po dvou týdnech vrátila z dovolené.

Shrnutí je jednoduché. Vitamíny je třeba pokožce dodávat nejen stravou, ale také přímo na pleť. Například vitamín C skvěle rozzáří vaši pleť a je jasné, že něco takového si žádná chytrá žena nenechá ujít.

Když nad tím tak přemýšlím, je jasné, že Supradoses koncentráty jsou to nejlepší, co můžu pro svou pleť udělat. Na toaletním stolku je mám všechny a pečlivě s nimi pracuju.

A poznámka pod čarou: Dceři jsem přiznala, že s referátem z chemie jí fakt nepomůžu, zato se ale bude moci chlubit krásnou maminkou. Na to mi odpověděla, že to nemusí, že to už dělá. Miluju ji.

Foto: Pexels.com, Yaroslav Shurayev