Blog: Zadání zní: Nadchni teenagera

Což rozhodně není jednoduchá záležitost, jak mi dá za pravdu každý, kdo s někým takovým sdílí společnou domácnost. Ovšem jsou momenty, kdy se to podaří!

Je to tak. Navrhnu-li své dceři, aby pro krásu zkusila toto, dozvím se, že jsem stará, že tento přípravek nikdo nepoužívá a vůbec, že technika péče o pleť je absolutně odlišná, než tomu bylo ve středověku, kdy jsem pravidla hygieny a kosmetických náležitostí vstřebávala já.

Doporučím-li jí, podloženo věkem a zkušenostmi, navíc také relativně kvalitní pletí, ono, vysměje se mi, protože ta či ona youtuberka to nepoužívá a vůbec.

Řeklo by se, že je vymalováno a že tedy pěstící kosmetiku značky Orlane moje dcera zkrátka používat nebude. Proč by taky, když se na ni dívá jako na produktovou řadu pro starší a pokročilé. Jenže pozor. Nedávno značka Orlane uvedla krásnou věcičku, kterou jsem si na doporučení pořídila a donesla domů. A hovořila o ní jako o novince, v recyklovatelném balení, taky o biosložkách v krému obsažených… A výslovně jsem zakázala na můj malý zázrak sahat.

Jak maminky teenagerů vědí, každý zákaz je tu od toho, aby byl překročen, porušen či zesměšněn. Takže krém začal mizet. Respektive jinak. Já přesně vím, jak kelímek s ním ukládám, kolik přípravku zmizí po večerní aplikaci, a používám, stejně jako pro ostatní přípravky, špachtličky. Takže autisticky přesně vím, jak vypadal povrch přípravku v nádobce. Rozhodně ne rozrytý prstíčkem až ke dnu… A najednou je. Nebudu se ale čílit kvůli malichernostem, zásadní je, že si moje dcerky aplikují na tvář Anagenese Pure Défense. Kouzelný přípravek, jehož receptura je inspirována přírodou, je velmi stručná a vychází z trendu přirozené krásy. Jedinečnou účinnou látkou přípravku je všedobr horský, roky známá rostlina, která se sklízí v čisté přírodě alpských vrcholků. Díky účinné látce získávané ze všedobru krém zklidňuje a zmírňuje pocity podráždění, hydratuje vysušenou pokožku a podporuje regeneraci pleti poškozené znečištěním.

A navíc. Přípravek je určen pro ženy, kterým je blízký současný trend přirozenosti a ekologické odpovědnosti – těm, jimž není lhostejné zdraví své pokožky, ale chtějí i své rodině nabídnout péči v bio kvalitě a přirozenost je pro ně důležitá.

Takže přesně pro dívky a ženy, které vychovávám a momentálně mám doma jako spolubydlící. Tudíž se na ně nezlobím, protože účel světí prostředky. Nejvíc ale je, že se za mnou dcera stavila v mém pokoji, aby mi sdělila, že se jí hooodně zlepšila pleť. A že to bude nejen tím, že se začala víc hýbat, ale také přiznala, že zkouší moje přípravky a že ten Anagenese je tak dobrý, že by si ho nejraději odnesla do holčičí koupelny. Víte co? Souhlasila jsem, protože přesně o to mi šlo.

No jo no, různými podrazy je třeba k dětem doručit to nejlepší. Jsem teď spokojená, protože vím, že si dcery na obličej a pokožku nanášejí něco, co není vyrobeno v Číně, za bůhví jakých hygienických podmínek. Paměť pleti je totiž neúprosná a nepromíjí žádné experimenty.

Máte to doma stejně a jak přinutíte svého teenagera, aby používal něco, co vy považujete za vhodné, on za zbytečné? Dejte vědě. To nás zajímá.

Mimochodem v Institutu Orlane jej můžete objednat na péči Junior. Kosmetické hýčkání, které pomůže s akné, čištěním pleti – a nakonec se velmi snadno právě Orlane stane teenagerovskou denní rutinou. Must have. Do storýčka. A tak. Na tom ale nezáleží, hlavní je zdraví!

Foto: Pexels.com. Linda Prebreza