Blog: Vrásky z lásky

Je to tak, vrásky vám nepřidělávají jen starosti, ale také láska, emoce vepsané ve tváři a další projevy toho, že žijete, vnímáte a cítíte. Jak je eliminovat?

Jsou dny, kdy je prakticky nevnímám. Své vrásky. A pak jsou dny takové, kdy si dovolím plakat u zrcadla, že už jsem stará a k ničemu a vůbec… Jistě to také znáte.

Jemné a přirozené vrásky na čele, v okolí úst, ty všechny mě definují. Stejně tak jako moji kamarádku tzv. bunny nose. Tedy to, že krčí nos, když se směje, a vypadá při tom neuvěřitelně roztomile, jenže ji trápí záhyby u kořene nosu, které jí podle jejích lov přidávají roky. Nemyslím si, ale znáte to, jakmile se žena přesvědčí o čemkoli, je těžké jí to vymlouvat.

Proberme si vrásky jednu po druhé. Jak vznikají a jak se jim bránit, případně jak jejich vznik zpomalit? Na mysli musíte mít dva faktory. Vaše pleť si se sebou nese nějakou genetickou výbavu. Tedy pevnost, tvorbu kolagenu atd. A také je třeba vědět, že na vznik vrásek má vliv i to, jak se stravujete, kolik toho za den vypijete… I proto já mám pleť křehkou a s vráskami kolem očí, protože pitný režim – je story na dlouhé povídání. Kávu miluju, vodu doplňovat zapomínám. Takže za to, že drobné vrásky jsou mým souputníkem, si můžu tak trochu sama. Ale pozor, nejen kolem očí, ale také na čele se objevují vrásky, které vám mohou přidělávat vrásky. Jak trefné, že? Jsou totiž na viditelném místě, a pokud nezačnete včas používat krém či sérum, které povzbuzuje tvorbu kolagenu, hodně pít, a hlavně cvičit obličejové svaly, budete si viditelně přidávat roky.

Mimické vrásky jsou všechny vějířky, které se vám tvoří kolem rtů a očí. Vznikají v místech obličeje, které se nejčastěji hýbe. A to ve věku, kdy už pleť nemá v sobě dostatek kolagenu, takže se linie, které vzniknou například smíchem, do epidermis vrývají a nacházejí si na tváři stálé místo.

Stále se bavíme o kolagenu. Ten si tělo produkuje samo, ale jen do určitého věku. Jak jsem zjistila u odbornic, je to přibližně do věku 25 let. Navíc začíná fungovat gravitace, pleť je ochablá, unavená, vrásky se prohlubují i zemskou silou. Právě pro ty je kromě výživy a kolagenu třeba dodávat pleti hydrataci. A i když se donedávna tvrdilo, že hydratace je pro dvacítky, velmi pomáhá v kombinaci s dalšími přípravky i střednímu věku. Tedy dámám, které se v něm nacházejí.

Já se rozhodla, že se vrásek sice komplexně zbavovat nehodlám, na druhou stranu není třeba jít jim naproti. Po konzultaci s expertkami na krásu z INSTITUTu Orlane rozhodně vím, kdy a jaký přípravek aplikovat na pleť, aby si z něj moje pokožka odnesla to nejlepší. Že nemám spát na boku, aby se mi nedělaly vrásky v dekoltu, a hlavně, že nikdy! během denní a večerní rutiny nemám zapomínat na krk ani dekolt.

Zamyslete se také nad tím, které vrásky si do života pustíte, které ne – a výsledek bude přesně takový, jaký si přejete. Takže dokonalý.

A jestli si nevíte rady, požádejte o konzultaci v INSTITUTu Orlane. Expertky na krásu přesně definují, co si vaše pleť žádá. V jakém množství a jak často.

Foto: Pexels.com, Ben Mack