Blog: Vlasy zničené od slunce

photo: Lukas Neasi

 

Můžu se o ně starat sebevíc a sebelépe, mořská voda, časté koupání ani nepravidelný režim jim zkrátka nesvědčí.

Pravdou je, že čím jsem starší, potřebují moje vlasy více pravidelné a pečlivé péče. Proč? Protože mají nedostatek kolagenu, jsou s věkem lámavější, častěji mám bad hair day, kdy se líbím snad jen svému psovi. Výsledek? Nejsem šťastná, protože i dnes opravdu platí, že vlasy jsou korunou krásy. Tedy alespoň si to ženy stále myslí, mě nevyjímaje.

Jenže na konci léta, kdy jsem plna zážitků i krásných vrpomínek, vypadají moje vlasy – jako by ani nebyly moje. Jsou vysušené, zničené, barva odrostlá… Zkrátka při pohledu do zrcadla zjišťuju, že to nejsem já, a jednou domácké umytí vlasů to nezachrání. Odborníci se dokonce shodují na tom, že nekvalitní a poničené vlasy vám mohou přidat i pět let. A to na konci léta, kdy chcete sršet optimismem a zdravím, opravdu nechcete.

Mimochodem, dost se rozcházím s mou Coco Chanel, která prohlásila, že teprve ženy s krátkými vlasy jsou připravené měnit svět. Ale proč? Marie Curie-Skłodowská také nosila drdol, matka Tereza měla na hlavě umně sčesaný uzel, Marilyn Monroe změnila spoustu věcí a vlasy na kluka také nenosila… Ale zpátky od ikon do české kotliny – třeba ke mně. Já zkrátka střih na kluka nosila jako malá a už nikdy více… A nejsem v tom sama. Tak jsem začala postupně kolem sebe zjišťovat, proč i jiné ženy přistupují k vlasům poměrně macešsky a s narozením dětí vymění krásnou hřívu za střih podivného tvaru. A po létě se nemají k jakému kvalitnímu statutu vracet. A dozvěděla se argumenty: „Nemám čas si mýt, fénovat, česat hlavu, nebaví mě péče o sebe samu, k ženské s kočárem se dlouhé vlasy nehodí, ani ve středověku nenosily ženy dlouhé vlasy, když se vdaly!!!“ A další perly.

Chápu, že sportovkyně, které denně trénují, mohou považovat péči o dlouhé vlasy za nepraktickou činnost. Na druhou stranu znám i takové, které trénují s vlasy sepnutými v culíku nebo do drdolu, protože jak trefně poznamenal můj kamarád, který mi při psaní tohoto článku koukal přes rameno, doby Jarmily Kratochvílové jsou dávno za námi a poslední žena, které krátké vlasy slušely, byla Kateřina Neumannová.

Podtrženo sečteno – je nezbytné, aby žena nosila na hlavě to, v čem se cítí skvěle. Tedy jedna krátké, jiná dlouhé vlasy. Stejně tak je to s barvou. Ovšem je dobré při rozhodování zvažovat, jestli střih, který sluší Audrey Hepburnové a jejím aristokratickým rysům, bude slušet také vám. Vaší slovanské tváři.

Nechejte si poradit. Správný střih dokáže totiž udělat s vaší tváří divy, nenechte se proto svést obyčejem, že všichni nad čtyřicet nosí krátké vlasy. Takový stereotyp by vám mohl udělat medvědí službu. Ať už bude volba střihu jakákoliv, hlavně si ji užijte a ciťte se v ní skvěle. Je to vaše hlava, vaše vlasy, a jestli někomu připadá nemístné, že se na prahu padesátky chlubíte vlasy do pasu – je to přece jeho věc. Ne vaše. Tím se během svého rozhodování vůbec nenechejte ovlivnit.

Pokud si nevíte rady, zbývá jediné. Objednat se a svěřit se do těch správných rukou.

V Institutu Orlane Praha najdete i kadeřnický salon s ucelenou nabídkou péče o vlasy a vlasovou pokožku. Ošetření, střihy i styling jsou určeny pro každého, kdo touží po krásných a zdravých vlasech. Pánové mohou využít službu Barber Corner a jsme připraveni i na vaše ratolesti. Profesionální přístup našich hairstylistů se snoubí s příjemným prostředím našeho institutu, kde se postaráme nejen o vaše vlasy, ale o váš celkový relaxační zážitek.