Blog: Váš čas

Není třeba obětovat se pro rodinu. Tedy je to hezké, pokud během této oběti a volby dokážete myslet také sama na sebe. Umíte to?

Jen co vyvenčím psa, až dopíšu článek, postarám se o referát, zajedu za maminkou… Pak se naložím do vany, nanesu si na obličej sérum a budu definitivně krásná. Proč tedy ale nejsem? Třeba je to proto, že denně absolvuji kolotoč povinností, který končí tím, že padnu do postele. A na rozmazlování sebe samotné čas nezbývá.

Přitom trvám na tom, že žena by na sobě měla pracovat. Nejen tím, že si prolétne další slovíčka z angličtiny, naučí se odpalované těsto, případně vymyslí nový styl tréninku se čtyřnohým přítelem. Je potřeba, aby vypnula hlavu, myslela sama na sebe, soustředila se na to, aby byla spokojená, a to je jediná cesta k tomu, aby byla krásná.

To je zkrátka fakt. Nespokojená a vyčerpaná žena totiž nikdy krásná nebude.

Jakmile totiž pro sebe budete denně dělat jednu věc, která vás uvolní, zkrášlí a obohatí, je jasné, že se budete postupně cítit líp a líp a vaše vnitřní pocity vám budou postupně vidět v obličeji. Získáte jiskru do oka, bude mít vypjatou pleť, zkrátka budete zářit.

Jak totiž tvrdí klasik, a nezbývá než s ním souhlasit, svět a život se skládají z maličkostí. Tak si je nezakazujte.

Co vás omladí, postaví na nohy a potěší?

  • Přestaňte sladit kávu – skvělé řešení pro omlazení pleti, která pak nebude vypadat tak unaveně.
  • Tančete.
  • Vědomě prodlužujte dobu, kterou trávíte za zavřenými dveřmi v koupelně. Bez přítomnosti dcery, která se vám s čímsi svěřuje, psa, který hladově kouká, manžela, který posedá na okraji vany a ptá se, kdy bude něco k večeři. Vaše koupelna, váš čas. Tak zní pravidlo.
  • Naučte se meditovat. Ne ve smyslu: proboha, co jsem komu udělala, že zrovna já; vaše meditace by se měla ubírat jiným směrem.
  • Naučte se spát přesně tolik, kolik si váš organismus žádá.
  • Poslouchejte v koupelně hudbu, která vás naplňuje.
  • Naučte se líčit – a make-up pravidelně obměňujte.

Zkrátka se mějte ráda – a to ve všech ohledech. Nenechte si krást čas, ten v koupelně je jen váš. A je to také cesta k ideální kráse. Na to myslete, až budete mít pocit, že vteřinka, kterou dáte někomu jinému, nikoho nezabije. Ani mámy totiž nemusí být na příjmu pořád.

A pokud doma pro svou krásu nemáte klid, vyrazte do Institutu Orlane. Tam si odpočinete a dobijete baterky. Těšíme se na vás.

Foto: Pexels.com, burst