Blog: Unavená na první pohled

Jsou dny, kdy se ráno u zrcadla zdráhám sama sebe i pozdravit. Proč? Jsem šedivá.

Nikoli vlasy, ale pleť mi přes noc zešediví. Je matná, bez lesku, zkrátka unavená. Zvlášť po nocích proflámovaných s kocourem, který chodí co půl hodiny kontrolovat, jestli jsem ještě naživu, a jestli tedy ráno kolem páté budou granulky.

No, jsou, ale taky parádně zničená pleť. Zabírají na ni: Ledová voda, běh, vhodně zvolený krém a asi tiscí výhrůžek směrem ke škůdci, že dostane ban a do ložnice už nikdy nebude mít přístup.

Ale to fakt není koncepční přístup, navíc žádná žena nechce po ránu vypadat – jako zmačkaný kus papíru. Nechce. Co tedy dělat, aby během deseti minut pleť vypadala skvěle, odpočinutě a plná energie? Stačí zvolit správné Supradose sérum, mně funguje a pleť rozzáří C. Tedy Supradose Vitamin C. Někdy kofeinový, ale fakt mám vyzkoušené, že vitamín C přebije i ty nevětší důkazy neprospané noci.

Kromě toho je dobré používat hutnější hydratační krémy, a jaké, to už si na sobě musíte ověřit sama, protože každá pleť je jedinečná, má jiné požadavky, reaguje na jiné podněty.

V každém případě ale platí, že stačí obrátit se na odbornice v Institutu Orlane a nechat si na míru, podle životního stylu, věku a dalších proměnných vytvořit plán péče, který projevy stárnutí sice nezastaví, ale důkladně zpomalí. Výsledkem pak bude to, že se na sebe budete moci ráno podívat do zrcadla a budete vypadat – zkrátka odpočinutě.

Moje tajné tipy jsem vám dala, vy mi poraďte, jak si zabezpečit ložnici, když ji kocour domácí považuje za svůj prostor, který mi jen půjčuje. Umí si totiž otevřít dveře.

Protože se nechci dožít toho, že bych jednou někomu musela vysvětlovat, že nevypadám tak špatně kvůli genetickým dispozicím ani kvůli tomu, že do noci koukám na seriály, dokonce ani denně nepařím… Zkrátka jen otročím. V mém věku už zní špatně, když přiznám, že si neumím zjednat pořádek.

Foto: Pexels.com, Hywel Jones