Blog: Ukaž ruce

Doba je taková, že je třeba dbát o každý kousek pokožky, který je vidět. Jak se staráte o svoje ruce?

Znám mnoho žen, které na manikúru kašlou jako na něco zbytného, co není pro život důležité. Jenže to je omyl. Právě pokožka rukou o vás vypovídá víc, než si myslíte.

Měla jsem období, kdy jsem používala běžné krémy na ruce. Znáte také ty nákupy. Vběhnete do prvního obchodu, kde tušíte, že by je mohli prodávat, bezmyšlenkovitě jeden koupíte a zase odejdete. Zkrátka krém na ruce považujete za přípravek, který není pro život zásadní. To jistě není, na druhou stranu ale vaše ruce, v dnešní době tolik namáhané množstvím dezinfekce, kterou na ně nespočetněkrát denně nanášíte, si trochu té luxusní péče zaslouží.

Testováním sama na sobě jsem ovšem došla ke zjištění, že některé krémy na ruce k tomu dedikované jsou pro mě zbytečně mastné. S ohledem na to, že se živím převážně prací na počítači, dalším aspektem, který jsem při výběru krému na ruce brala v potaz, bylo to, jak moc mi mastí klávesnici. A že jich takových je. Aplikujete, necháte účinkovat, a ještě dvě hodiny poté, co už byste krém na rukou mít neměla, zanechává mastné skvrnky na písmenech na klávesnici. Díky krémům s touto nedobrou vlastností jsem ale zjistila, že nejmastnější, tedy nejvyužívanější, je v mém případě písmeno M, R, I… Ale to je jiný příběh.

Zkrátka, metodou pokus-omyl jsem zjistila, že mi krémy na ruce běžné – nevyhovují. Jedny jsou hutné moc, jiné málo. Navíc některé nechávají fleky na saténovém prostěradle, o prádlu nemluvě. A tak jsem si našla vlastní cestu. Moje dezinfekcí zničené ruce pravidelně rozmazluju Hydralane Hydratačním krémem Triple Action od Orlane. Jistě, je to hydratační krém primárně určený na obličej, když už jej ale aplikuji na obličej, využiji jeho maličkou část také na hřbety rukou. A funguje to skvěle. Moje ruce nejsou vysušené, nepálí, netvoří se na nich mikro trhlinky z přesušení, které dokážou pořádně potrápit.

Kromě toho chodím pravidelně na manikúru a nechávám se hýčkat parafínovými zábaly, které mé ruce v této exponované době taktéž velmi potřebují.

Rozhodla jsem se totiž, že sice chápu nutnost dezinfekce prostor, rukou i života, v žádném případě mě ale inovace v životě, které se dotýkají nás všech, nepřinutí rezignovat na styl, péči a krásu.

I když si ruce v zásadě s nikým podat nesmím, potřebuji žít s vědomím, že kdyby došlo k uvolnění restrikcí, můžu se objímat s kýmkoliv, a nikdo nebude mít pocit, že mám hrubé ruce.

Navíc se nabízí i další příměr: Kromě toho, že se nesmíme k nikomu přibližovat na víc než dva metry, mohli bychom třeba také hromadně přestat používat parfémy. Stejně není na dálku nic cítit. A vidíte – neděláme to. Čistě pro případ.

A tak by to mělo být i s péčí o ruce. Nikdy nevíte, kdy se budete potřebovat s někým obejmout. A vizitkou dámy jsou stále ještě hebké ruce. Tak si je hýčkejte. Klidně podle vlastního receptu, ale zaslouží si nadstandardní péči. Stejně jako vy!

Foto: Pexels, Element Digital