Blog: Trend z TikToku – milky skin

A je to tady zase. Trend, který v nadcházejícím období bude hýbat světem krásy, je tu. Je opravdu tak inovativní, nebo jde jen o nový název něčeho, co už dávno znáte a praktikujete?

Jak dosáhnout trendu, který k nám opět datovou stopou přišel z jihovýchodní Asie? A co vůbec od instantních trendů ze sociálních sítí čekat a mohou nám být k něčemu prospěšné?

Protože žiju obklopená teenagery, považuju za nezbytné říci, že mi trendy z TikToku nemohou zůstat utajeny. Žijí totiž s námi, prakticky v přímém přenosu. Jak tedy pochopit, uchopit a využít ve svůj prospěch milky skin?

Do vaší denní rutiny tahle péče zapadne přímo ukázkově. O co jde? Sice se trend jmenuje milky, ale přípravky, které se využívají při jeho realizaci, mléko neviděly ani z rychlíku. Jde o to, že jsou mléku svou konzistencí podobné. A když je člověk tedy používá, tvoří si jimi, voilà, milky skin. Tedy lehké a nadýchané krémy, séra, lotiony. Mají spoustu benefitů, nejen konzistenci. Právě tyto přípravky jsou velmi často obohacené o vitamíny a minerály, které vaše pokožka, moje pokožka i teenagerovská pokožka potřebuje. Přípravky této konzistence pokožku zklidňují a pomáhají ji hydratovat. Takové obsahují další látky, po kterých vaše pleť přímo volá, aby byla stále zářivě hebká a hladká.

Milky skin za využití přípravků s konzistencí mléka je vhodná pro všechny typy pleti, stačí si jen najít ty správné přípravky, a to ve vhodné kombinaci. Ideální je ale pro pokožku citlivou, suchou, namáhanou. Zkrátka takovou, která potřebuje dostatečnou výživu. Právě tato konzistence přípravků, v kombinaci s aktivními látkami, napomáhá obnovit přirozenou kožní bariéru.

Závěrem bych jen řekla, že nemá cenu ušklíbat se nad tiktokovými trendy. Jsou to způsoby péče o pleť podávané mladým followerům tak, aby snadno pochopili, o co se jedná. A příměry jsou to pravé. Potřeba vizualizace. Zjednodušení komunikace. A navíc, mladí nemají čas na hodinové rituály, takže je dobré se od nich učit, jak si daily skin care se všemi náležitostmi zkrátit na pouhých pět kroků, za které vám vaše pokožka poděkuje.

Foto: Pexels, Ali Pazani