Blog: Tipy pro krásu, které musíte znát

Chcete se cítit skvěle? Já ano. Pak je třeba kromě běžných záležitostí, jako věřit sama v sebe, cítit se krásná atd., umět pracovat také s kosmetikou. Jak jste na tom vy?

 Kamarádka mi nedávno tvrdila, že vypadat skvěle je pěkně drahá položka na jejím životním seznamu. A začala mi vypočítávat vše, co do sebe musí investovat, aby v pětačtyřiceti vypadala – na pětačtyřicet.

Já jsem naopak přesvědčená o tom, že investice do krásy nemusí být nijak přehnaná. To, jak vypadám, je přece součástí obrovské množiny definované tím, jak žiji. Jak se stravuji, kolik času trávím pohybem, jak moc mám lásky. Navíc jsem přesvědčená o tom, že když si budu u zrcadla opakovat jednoduchou mantru, že zkrátka vypadám skvěle, také to tak bude. Tečka.

Vypadat nejlíp, jak lze, totiž není otázkou peněz ani to není nijak složité. Platí, že je třeba chtít, a pak jde všechno.

Když už jsme ale u té kosmetiky, nedávno jsem zjistila, že lze z přípravků, které mám na toaletním stolku, získat mnohem víc. A protože jsem hodná holka, podělím se s vámi o doporučení těch, kdo se v kosmetice opravdu vyznají. Hereček, kosmetiček, krásných a sebevědomých žen.

Nikdy nepodceňujte sílu hydratace. To je zkrátka fakt. Kdo nehydratuje pokožku správně zvoleným přípravkem, usychá rychleji. Rychleji se mu v epidermis tvoří první vrásky, což přidává roky v obličeji. A to opravdu nechcete. Takže, pokud začnete s používáním hydratačních krémů ve dvaceti letech, prodloužíte si mladistvý vzhled až o let deset. Když jste to nestihla, začněte nyní, ideálně krémem bohaceným o kyselinu hyaluronovou. Ta skvěle váže vodu a dodá ji přesně tam, kde ji potřebujete mít. Tedy v jemných vráskách, které vyplní, a vaše pleť tak působí mladistvěji.

Nestárnete, když používáte ochranný krém proti slunci. Je to jasné. Asiatky se neopalují a vypadají skvěle i na prahu padesátky. Stejně tak to měly dámy před sto lety. Pro ně bylo slunce tabu. Pokud chcete vypadat skvěle, používejte ochranné krémy s co nejvyšším UVA a UVB. Pak se nemusíte bát vrásek, vysušené pokožky, iritované pleti. Krémy, které na slunce používáte, by měly obsahovat kolagen, který zajistí ochranu pokožky. A jestliže se opalovat musíte, tak jedině brzo ráno či později odpoledne. Dbejte na to, aby vaše tvář byla sluncem políbená, nikoli sluncem zničená.

Čím čistíte? Jestliže chcete vypadat opravdu skvěle, vybírejte si takové přípravky, které jsou příjemné pro vaši pokožku. Pleť stačí čistit dvakrát denně, ale opravdu důkladně. Přípravkem, který nepoškozuje hydratační stabilitu pleti, což vás zase dělá starší. Ideální jsou tedy micelární vody s obsahem kyseliny hyaluronové. Tou se nic nezkazí. Je třeba ji nanášet vždy vatovým tamponkem, nikoli prsty. A přípravkem nešetřit, to je, oč tu běží…

Používáte správné nástroje pro práci s make-upem? Jestliže ne, koledujete si o průšvih. Není jen tak, že pro tvářenku, pudr i oční stíny jsou různě velké štětečky, navíc z různě pevných štětin. Dejte si záležet na výběru, volte jemnější štětiny a pravidelně je čistěte. Dezinfekčním sprejem, který zajistí, že se vám nebude tvořit akné.

Jak často měníte styl make-upu a vlasů? Pokud chcete vypadat stále mladá, měla byste jednou za dva roky. Vizuální omlazení je to, co potřebujete, pokud si chcete ubírat roky bez hlubších zásahů do svého vzhledu. Navíc, myslíte si, že na vás vypadá skvěle účes, který jste nosila na střední škole, když už máte nakročeno k padesátce? Naopak, definuje vás jako někoho, kdo lpí na ztraceném mládí, a neumí nonšalantně přijímat roky přicházející.

Mimochodem, já odložím modré stíny a frčím ke kadeřnici. Co vy?

Foto: Pexels, Cottonbro