Blog: Teplá, nebo studená

V dětství jsem byla poučena, že na obličej patří jen ledová voda. Dnes si ranní ospalky omývám vodou teplou a nestydím se za to.

Jistě, někdo by mohl podotknout, že na obličej voda nepatří. Zvlášť ne ta kohoutková. Ani teplá, ani studená. Ale není tomu tak, omývání si obličeje studenou vodou může být jednou součástí otužování, které vás navíc neskutečně nabije. Kromě toho se studenou vodou oplachuje nejen obličej, ale i tělo a vlasy. Ty pro krásný lesk.

Pravdou je, že pokud se ráno budíte s oteklým obličejem, studené vodě se asi nevyhnete. Studená voda snadno vyzmizíkuje otoky, oddálí se tvorba vrásek, prokrví pleť. Takže pak vypadáte díky ledové vodě mladší a krásnější.

Podle odborníků zkrátka platí, že teplá voda na obličej nepatří, studená ano. Teplá voda totiž pleť vysušuje. A to nechcete. Ačkoli i to se dá dohnat aplikací kvalitního krému. A konzumací teplé vody, třeba s citronem. Protože právě ta rozproudí lymfu, zlepší funkci ledvin, napomůže spalování kalorií.

Pravdou je, že ranní rituály a zahrnutí vody do nich si musí každý nastavit sám. Namístě ale přitom je opírat se o odborné názory, podložené nějakými výzkumy a ne jen pocity. Je sice fajn, že mi teplá voda na obličej je příjemná, ale to neznamená, že je i výkonná. Takže se asi začnu trápit aplikací vody ledové a konzumací vody horké. Ve výsledku budu krásná a vypadat skvěle. A to je to, co se počítá.

Pokud vodu na obličeji opravdu nesnesete, zkuste hydratační micelární vodu, ta důkladně a najednou odlíčí oči, pleť i rty, a navíc díky obsahu kyseliny hyaluronové pleť do hloubky hydratuje. Bezezbytku odstraní make-up a veškeré nečistoty. Zanechává pleť svěží a hydratovanou. Lze ji použít na všechny typy pleti, nedráždí oči ani pokožku. Věhlasná francouzská kosmetika Orlane speciálně pro vás připravila výhodná balení některých oblíbených výrobků pro každodenní péči o pleť a tělo. Za velmi výhodnou cenu získáte maximální velikost. V luxusních výrobcích kosmetiky Orlane je obsažen proslulý patentovaný rostlinný komplex Orlane B21 Bio-Energic, který stimuluje buněčnou energii, regeneruje, zpevňuje a hydratuje. Produkty Orlane dokonale naplňují vše, co tělo potřebuje pro jemnou, pevnou, vypnutou a dynamickou pleť. Princip fungování této kosmetiky spočívá v tom, že dodává pleti energii potřebnou k zajištění jejích přirozených funkcí. Tento rostlinný komplex poskytuje buňkám pleti všechno, co potřebují, aby mohly fungovat jako buňky mladé pleti. Kosmetická značka Orlane je průkopníkem v péči o pleť a boji proti stárnutí. Při výrobě svých produktů se již tradičně inspiruje nejnovějšími lékařskými objevy a využívá moderní technologie.

A tím byste vy mohla mít vyřešeno, zatímco já si budu denně klást otázku, jestli teplou, nebo studenou.

Foto Pexels.com, Andrea Piacquadio