Blog: Tech neck – a jak se ho zbavit

Stále častěji sedíme u počítače, hledíme do chytrých telefonů a nevím, jak vám, ale i mně se na místech, kde jsem ji čekala až tak za deset let, objevila druhá, třetí a pátá brada. Co s ní?

Nejprve jsem si říkala, že špatně vidím, což by s ohledem na můj věk bylo případné. Pak jsem ale zjistila, že tím to nebude, protože vytahanou a povislou pokožku podbradku si zkrátka nevymyslíte, ani když špatně vidíte. Finále bylo takové, že jsem nastudovala desítky článků o problematice této partie a zjistila, že vzhledem k povaze mé práce zkrátka existuje. A můžu se s tím buď smířit, nebo zabojovat a zpevnit kontury podbradku tak, abych se nemusela cítit jako stoletá stařenka, případně pelikán.

Podle jednoho článku, který jsem si k problematice přečetla, tráví Britky až pět hodin denně na mobilu, vstávají s ním i usínají. Navíc sedí neustále se skloněnou hlavou – a to já tedy také. Sledují klávesnici počítače, hledají písmenka a dopisují hodnoty do excelovských tabulek. A stejně jako ony, i já si uvědomuju, že nejde o přirozenou polohu krku, takže kromě bolestí páteře si způsobuji problémy s tím, že si „roluji krk“ do nevzhledných varhánků.

A to opravdu nechci.

Takže mi zbývá jediné. Zabojovat a vědět, jaký přípravek používat pro to, aby tomu tak nebylo. A začít si hlídat držení těla během hodin strávených u počítače. Protože, co si budeme povídat, dva podbradky, gravitace a další aspekty tech necku – přidají deset let vizuálně. Okamžitě a střelhbitě. Venušiny kruhy na krku mít neustále viditelné opravdu nechci a kamarádka si stěžovala, že ji právě z toho důvodu někdo upozornil, že má nemocnou štítnou žlázu. Nemá. Jen je neustále přilepená k počítači, mobilnímu telefonu atd… Zamilovala jsem si Fermete Sérum na krk a dekolt, které bojuje právě s touto problematikou a zabraňuje vzniku druhé až desáté brady plus hlubokých rýh na krku.

K tomu začínám cvičit, protože se vyhnu lordóze a vadnému držení těla, což ve finále vede zase k tomu, že má člověk hned několik brad, i když mu příroda nadělila jen jednu.

Zkuste také večer nesledovat mobilní telefon, omezit počet hodin strávených před počítačem, choďte pravidelně na masáže. Dekoltu a čelisti. Ideálně do INSTITUTu Orlane, kde si s problematikou této partie snadno poradí. Nebo si pořiďte domů vlastní roller skincare, a jakmile máte chvilku, nanášejte si s jeho pomocí přípravky, které vám pomohou zbavit se civilizačního problému, který máme. My všechny, nejen já. Zamyslete se nad tím, co děláte pro to, abyste si zbytečně nepřidávala roky – a dejte mi vědět. Budu ráda.

Foto: Pexels.com, Andrea Piacquadio