Blog: Štědrý večer nastane…

…už zítra. Tak si užijte svátky rodinné soudržnosti přesně tak, jak vám to vyhovuje nejlépe.

Naše tradice jsou jasné, tedy do nedávna byly. Než jsme si rodinu obohatili o další členy, kteří vyžadují péči a prostřený stůl je tím největším lákadlem. Takže jak to bývávalo? Štědrý den plyne v poklidu, pak je proložen procházkou. Štědrovečerní tabuli prostírám už v podvečer 23. prosince – a nikdo se ke stolu do druhého dne večer nesmí už ani přiblížit. Protože co kdyby se něco umazalo, že.

Procházka také nesmí chybět, a ani příprava na večer. Té letos hodlám věnovat hodně času – třeba tím, že jsem si zavčas došla na kosmetiku, nechala upravit obočí. To už asi nestihnete, ale určitě si najděte během slavnostního dne hodinku na to, abyste se připravila a u stromečku se cítila skvěle, ne jako unavená hlava rodiny, která sice sbírá pochvaly za to, co vše zvládla, na druhou stranu ale usíná při zpěvu první koledy.

Svůj čas si zasloužíte, takže se rozmazlujte, hýčkejte a rada pro vás: I kdyby dárečky nebyly pod stromečkem těmi, které jste si přála nalézt, tedy zlato, šperky, drahé kamení 😊, nadělte si vlastní dárek: Slib, že si jednou měsíčně najdete dost času sama na sebe. Vlasy, kosmetika – to je základ. A mimochodem, učte to i své dcery. Jednou vám za to budou vděčné.

U nás letos sice bude vše (jak jsem již zmínila) postavené tak trochu na hlavu, čas na rozmazlování si ale určitě najdu. Sebe sama, svých nejbližších. Protože razím pravidlo, že i šílená můžu vypadat – obstojně.

Přesně takové totiž Vánoce, svátky, Ježíšek, cokoli, co slavíte, mají být.

Jménem Institutu Orlane děkuji za přízeň v uplynulém roce a těšíme se v tom příštím – jsme tu pro vás.