Blog: Sportovní příprava

Pokud se pravidelně hýbete, měla byste vědět, jak pečovat o pleť. Potřebuje totiž trochu jiný přístup, než kdybyste byla výhradně kavárenským povalečem.

A že o tom tedy něco vím. Jako kavárenský povaleč jsem neměla problém s vráskami, jediné, co jsem pečlivě dodržovala, byla nejen detoxikace, ale také čištění pleti. A když jsem se začala hýbat? Na tváři a kolem očí se mi začaly tvořit drobné mimické vrásky, které, když se jim v dostatečném předstihu nevěnujete, nakonec vyústí v rýhy hluboké – a to nechcete. Navíc jsem zhubla a zesílila – a to pleti také nepřidá. A došlo mi, že pokud chci být stále krásná, měla bych svou pleť dopovat kolagenem zevnitř i zvenčí. Takže jsem si našla kolagen ke konzumaci a zamilovala se do Supradose koncentrátu Orlane – s kolagenem. Díky němu je má pleť stále v dobré kondici a padesátku na krku by mi nikdo nehádal. No… Teenager možná ano, ten by mi hádal i smrt, což z jeho úhlu pohledu zcela chápu, já se však cítím skvěle.

Ale k meritu věci. Pokud se hýbete pravidelně, jistě jste už objevila trend, kdy velké kosmetické značky věnují pozornost nejen dekorativní kosmetice pro sportovkyně, ale také přípravkům pro péči o pleť, které jsou přesně tím, co potřebují vaše tvářičky během velkého výkonu. Světové sportovkyně po těchto řadách sahají automaticky, protože i v tělocvičně, na oválu, dokonce i v bazénu můžete být krásná. U nás tento trend nastartovala Gabriela Soukalová, která v době své kariéry biatlonistky udivovala perfektním make-upem, bez kterého nenastoupila na start. Dnes je věrná kosmetice Orlane, do ORLANE INSTITUTu pravidelně dochází – a i jako maminka se o sebe přepečlivě stará.

Jak ale na dokonalou pleť sportovkyně? Základem je péče. Potřebujete vyživující sérum s kolagenem, Vivifying lotion, denní krém atd. Ideálně z řady Hydratační, Antifatigue nebo Antirides. V létě je pak nezbytností Sluneční sérum.

A dostatek tekutin je také třeba dodat. Bez těch se skvělou zdravou pokožkou pyšnit nebudete, i kdybyste na sebe nanášela ty nejdražší přípravky na světě.

Dekorativní kosmetika je jiná kapitola, o té se můžeme bavit jindy. Pro mě je ale základem zdravá a skvěle vypadající pleť, takže tam je třeba začít. Viz informace výše, najděte si přípravky, které vám budou vyhovovat, počítejte s tím, že v okamžiku, kdy ve vás rychleji, díky fyzickému výkonu, proudí krev, látky, které jsou obsažené ve vámi používaných přípravcích, se rychleji vstřebávají. Takže si vybírejte ideálně z řady dermokosmetiky Orlane – produktů a značky, která vědecké lékařské poznatky využívá ve prospěch kosmetiky.

Hýbejte se a buďte krásná. To je, oč tu běží….

Foto: pexels.com, pixabay