Blog: Souboj o dekolt

Stejně jako kamarádky, i já jsem se donedávna mazala – především na obličeji. Pak jsem se ale dočetla, že ten končí až ve výstřihu – a došlo na velké změny.

Jistě se mnou budete souhlasit, že neváháte vložit nemalou kačku do toho, abyste měla dokonalou postavu i pleť. Takže sportujete, zdravě jíte, mažete se přípravky se všemi možnými komplexy, které si jen kosmetické firmy mohou vymyslet. Jenže končíte kde? Myslím tedy s péčí…

Trávila jsem s kamarádkou tři dny v kuse a všimla si, že její kosmetická rutina končí na hraně čelisti. A začíná bojem se strijemi na břiše. Ne že bych jí radila, aby si jedním přípravkem mazala vše, ale spíš jsem začala pozorovat sebe. A dělám to stejně. Kus trupu jako by mi nepatřil. Přitom je pleť v dekoltu a na ňadrech úplně stejně citlivá jako pokožka obličeje. Aneb jak tvrdí klasik, obličej končí až v dekoltu.

Začala jsem se tedy o tuhle část svého těla zajímat víc a věnovat mu mnohem víc pozornosti. Taky jsem zjistila, že krémem na vrásky kolem očí nezvládnu pečovat o výstřih a kolik dokonalých sér se této problematice věnuje. Jistě, můžete si myslet, že jsem se trochu zbláznila, že řeším dekolt v době, kdy bude pěkně zachumlaný pod svetry, ale k dekoltu přidejte krk – a najednou vám bude jasné, že není čas ztrácet čas. Tedy v mém případě rozhodně ne. Navíc, pokud nechodíte celou zimu v jemném kašmíru, můžete si pokožku iritovat i nevhodným materiálem, který ji tře, takže i to je důvod, proč byste se jí měla dostatečně věnovat. Mechanika vzniku vrásek v této oblasti je navíc stejná jako v obličeji. Zkrátka vznikne jako vlásek tenká vráska, která nevyživena roste, bují do hluboké rýhy – a nakonec se jí nezbavíte.

Jistě si vzpomenete na mnoho českých, ale i světových celebrit, které ve tváři vypadají na čtyřicet, ale dekolt pravdivě prozradí, že mají šedesátku dávno za sebou.

Pokud nechcete, aby vaším jediným řešením byl právě šáteček kolem krku, pak se rozhodně věnujte péči o inkriminované oblasti. Zaslouží si to a vy také.

Takže já si pořídím buď B21 Extraordinaire Sérum na krk a dekolt, protože právě tahle řada mi skvěle vyhovuje i na obličej, nebo Fermete Sérum na krk a dekolt, které slibuje skvělé výsledky: Dokáže ochránit proti volným radikálům, stimulovat buněčnou energii, ale také regeneruje, zjemňuje a hydratuje. Působí totiž až do hloubky tkáně, a to díky svému unikátnímu zahřívacímu efektu pro termální remodelaci. Struktura vaší pleti se stane hutnější a kontury obličeje zřetelně pevnější. Pleť zanechává po ošetření svěží a hebkou jako satén. Nevytváří mastný povrch ani bílé skvrny. Sérum na zpevnění krku a dekoltu obsahuje komplex Fermness® pro posílení, vypnutí a vyhlazení pleti. Čisticího efektu dosahuje pomocí zeleného čaje a kofeinu.

Ať to dopadne jakkoli, můj výstřih bude náležitě opečováván a dokonale připraven pro jarní sezonu 2022. A neprozradí, kolik mi je. Ani náhodou.

Foto: pexels.com, Anna Chazova