Blog: Snaha by byla

Trvám na tom, že krásná by žena měla být za všech okolností. Co když se ale osud spikne proti vám? Nejste své předsevzetí zkrátka schopna dodržet? Pak je načase změnit přístup!

Několik takových příběhů mám. Sice jsem stihla kdysi před lety den před porodem absolvovat pedikúru, protože jsem si byla vědoma toho, že nejen bříško, ale také nohy budou během procesu zrození velmi vidět, zapomněla jsem ale, že bych měla před nástupem na sál aplikovat pravidelně, několik dní v předstihu, hydratační přípravky na pleť – je tam fakt velmi suchý vzduch. Myslím si, že moje prvorozená dcera plakala ne z poporodního šoku, ale při pohledu na mě. Rozhodně jsem totiž nebyla tou nejkrásnější maminkou, kterou si každé dítě přeje mít. Naštěstí jsem ale zanedbanou péči rychle dohnala a nejstarší dcera plakat přestala.

Taky se mi povedlo v ranním kalupu tak moc popohánět děti do školy, mazat svačiny, venčit psy a do toho se snažit uklidňovat vznikající spory o trička, boty, šály (kdo nemá doma tři teenagery ženského pohlaví, nepochopí), že jsem celá zničená dorazila do práce a kolegyně sedící naproti mně mě pochválila za nový make-up, kterého jsem si nebyla vědoma. Nový make-up? Kdy bych na jeho tvorbu vzala čas, že… Při kontrole na toaletě jsem zjistila, že řasenku jsem na jedno oko nanesla, pak jsem pravděpodobně odběhla soudcovat další spor, a na další brvy jsem zkrátka zapomněla…

Taky jsem se kdysi před lety dlouze vypravovala dělat rozhovor s Terezou Maxovou. Byla jsem ještě mladá a svobodná, takže jsem si mohla dopřát důkladné přípravy. Výsledek? Byla jsem krásná. Ovšem na cestě mě zastihla letní bouře a já vypadala vedle za všech okolností dokonalé modelky – zkrátka – jako nepodařená Klára. Tedy nejsem marnivá, ale vážně jsem chtěla vedle supermodelky vypadat – aspoň trochu hezky… Fotografie z toho dne mám dodnes schované a viděli je zatím tři lidé. A jedna z mých dcer.

Nechala jsem si také poradit jakýsi bio přípravek na pleť, který mě zbaví pih (vážně jsem měla období, kdy jsem léto nenáviděla jen kvůli nim). Skončila jsem na dermatologii, a vyrážky, která po aplikaci vznikla, jsem se zbavovala téměř rok. A to jsem jen chtěla mít porcelánovou pleť a být dokonalá.

Také se mi podařilo upravovat si ve věku teenagerském, kdy jsou mnohé chyby předem odpuštěny, obočí tak, že mi v jedné části oblouku – nic nezbylo. A zase jsem jen byla vedena touhou být nejkrásnější…

Těchto pokusů a omylů má v hlavě uložených desítky asi každá žena. Ovšem nejvíc si pamatuju tohle: Poprvé jsem se setkala s tchánem, který vešel do místnosti (dnes už vím, že o nás nevěděl), a když jsme na něj promluvili, zahalekal: „Fuj, to jsem se lekl.“

Výše uvedené moc na sebevědomí nepřidá, na druhou stranu, ráda bych dokázala, že přestože jsem se před lety ze zmíněných situací hroutila, dnes už se jim směji. A hlavně: Vím, že důležitý je základ, pak už krásu stačí podtrhnout jen několika detaily a – voilà, je namalováno.

Pravdou je, že odborníci se shodují na tom, že poměr péče a dekorativní kosmetiky se s roky mění. V mládí ženy investují do dekorativní kosmetiky, s přibývajícími roky na ní ubírají a volí kvalitnější péčí. Teenageři doma mě chtěli poučit, proč tomu tak je, prý že krémy nejsou vidět…

Na to jsem jim jen odpověděla: „A to říká kdo?“

Protože ve svém věku – vím své.

Pečujte o sebe s produkty značky Orlane a budete krásná za všech okolností tak, že ostatním spadne brada. A o to přece běží, že.