Blog: Škodíte si sama?

Je to možné. Existuje totiž pár detailů, které dokážou s kvalitou vaší pleti pořádně zamávat. Děláte je také?

Konečně jsou tu teplé dny a s nimi i častější pobyt na slunci. Jenže ruku na srdce, kdo z nás si ráno dává jako podkladový krém ten s vysokým SPF, když ví, že stejně celý den stráví v kanceláři? Já tedy ne. A když přijde pozvání na skleničku, neváhám a jdu. Bez ochrany pleti vysedávám na zahrádce – a je mi báječně. Ovšem jen do momentu, než zjistím, že jsem si sice podvečer užila, ale pleť mi nepoděkuje.

Proto jednoznačně doporučuji myslet na to, že se může stát i výše uvedená varianta, a pleť si chránit za všech okolností.

Pojďme dál. Jak často chodíte ke kosmetičce? A pamatujete si, jak něžně vás hýčká? Tak vidíte. To je, oč tu běží. Jemnost. K pleti přistupujte s veškerou jemností, které jste schopna, nevymačkávejte si komedony, nepoužívejte denně scrub, vynechte ze svého arzenálu tělová mléka, která nejsou hedvábná. Používejte přípravky, které vaši pleť nevysušují a tím nepoškozují. Zkrátka proto, že si takový opečovávací přístup rozhodně zasloužíte.

Než si začnete myslet, že máte vyhráno, mrkněte se kolem sebe a přiznejte si, co právě jíte a pijete. Je to opravdu zdravé? Co ta tabulka čokolády schovaná za monitorem? Desátá káva na stole, případně uzenina, na kterou jste měla chuť? Nebo ta čínská polévka, kterou jste si naservírovala, protože na nic jiného nemáte čas? Věřte tomu, že podobný přístup se vám vymstí. Každé špatné sousto na pleti objeví. Vinou cukru ztratí pokožka pevnost, začne se vám tvořit celulitida, na obličeji pak černé hlavičky akné. Výčet toho, co s vaší tváří a vzhledem dokáže nevhodná strava, je prakticky nekonečný. A je jen na vás, jak se postavíte k žádosti vašeho organismu, že je na čase se nad každým soustem pořádně zamyslet. Zamyslíte se příště?

Kamarádka přestala kouřit. Začalo se jí totiž zdát, že s přibývajícími roky má i jedna její diplomatická cigaretka denně vliv na počet vrásek kolem rtů. A má pravdu. Pleť je kvůli kouření bledší, unavenější, vypadá zašedle. A navíc nikotin a další látky v cigaretách obsažené poškozují pevnost kolagenových vláken, elastinu. A to nedoženete ani sebekvalitnějšími přípravky. Takže je dobré zeptat se, jestli si škodíte, a hlavně jestli vám něco takového stojí za to. Jistě, můžete si v daný okamžik uklidnit nervy, víte ale, jak se rozčílíte, když na sebe mrknete do zrcadla?

Pokračovat by se dalo dál a dál, po výše uvedeném shrnutí je ale zřejmé toto: Když se budete zdravě stravovat, hýbat, pečovat o sebe a celkově se z modu lenocha 21. století přesměrujete do nastavení „Chci být krásná co nejdéle“, tak také budete. Věřte tomu, že každá snaha je po zásluze odměněna. A vaše tělo se vám odmění perfektním vzhledem.

Což stojí za to.