Blog: Skinflooding – trend ze sociálních sítí

Jestli sledujete sociální sítě, víte, o čem je řeč. Jestli ne, musíte mít dcery, které by vás na nový trend upozornily. Nebo mě. Já díky dětem už vím taky vše…

Je to tak, v současném světě technologií a sociálních sítí se nevyznám, a ani se v něm nepohybuji. Asi umřu s jediným účtem na Facebooku. To stačí.

Ale proč o tom mluvím – na TikToku je stále více akcentován skinflooding, což by pro mne, osobu s věčně vysušenou pletí, mohlo být řešení. Dcery za mnou přišly, donutily mě nějaké videa zhlédnout a tady je vysvětlení:

Skinflooding slibuje dokonale hydratovanou pleť, její omlazení a vypnutí. Jak? Tím, že se zbavíte suché svrchní vrstvy pokožky. Jak? Správnou prací s kosmetickými přípravky, které máte na seznamu, pravidelně je používáte, ale možná nedáte tolik vyniknout tomu, co opravdu umí. Protože je brzy překryjete jiným přípravkem.

Mezi vašimi přípravky, které denně na pleť nanášíte, by měly být takové, které obsahují kyselinu hyaluronovou. Spolu s přípravky s kolagenem. Ty mají na svědomí to, že vaše pokožka vypadá stále vypnutě a mladistvě. Plně a svěže. A to chcete.

Takže: podle influencerek je hlavní očista pleti. Tedy to jsem dosud nevěděla, ale budiž. Píšu vám to sem ještě jednou, kdybyste náhodou o takové proceduře nevěděla. Po očištění naneste sérum s kyselinou hyaluronovou, ideálně na pleť, která je mírné vlhká po očistě. Hned poté aplikujte oblíbený hydratační krém a nechte vstřebat. Aplikaci krému opakujte. Mimochodem, kdybyste měla pocit, že to je pořád málo, můžete nanést dvě vrstvy hydratačního séra.

A to, prosím, musíte dělat denně.

Mimochodem, je to něco, co v rámci skincare děláte pravidelně a nijak se nad tím nepozastavujete? No, já taky ne. Ale radost jsem dcerám vzít nechtěla. Takže jsem užasla nad tím, jak to mají ty influencerky vymakané a jak objevná jejich metoda je. Skinflooding je zkrátka skinflooding. Jenže mezi námi, já se dál budu věnovat své oblíbené skincare, v rámci které taktéž hydratuju, a kdybych se ztrácela v tom, co moje pleť doopravdy potřebuje, nechám si poradit v INSTITUTu Orlane.

A mimochodem, zůstanu na Facebooku, Tiktok nepotřebuju, tam se objevuje objevené…

Foto: Pexels.com, Ozan Culha