Blog: Skandinávky jako nové Francouzky

Myslíte si, že dokonale se o sebe starají a svoji krásu podtrhují jen Francouzky? Mají silnou konkurenci. Seveřanky také vědí, jak se o sebe starat a vypadat za všech okolností skvěle. A pyšní se neuvěřitelně zdravou pletí. Jak to dělají?

Je to jednoduché: Stejně jako Francouzky dbají o svou přirozenou krásu. A ta nezačíná a nekončí jen u produktů, ale také je potřeba k péči o svou krásu přimíchat čas, duševní rozpoložení a zdravý životní styl. Jedná se o komplexní koktejl, který ve finále vede k dokonalosti.

Kdysi jsem byla na výměnném pobytu v Belgii. Pořád pršelo, v domech se netopilo, ráno nás probouzela jinovatka na peřině. Nejen Belgičanky, ale i Dánky, Norky a Švédky tvrdí, že právě chlad je tím nejúčinnějším prostředkem pro krásu. Navíc doplněný o pravidlo, že méně je někdy více – a výsledek je na světě.

Určitě jste četla o životním stylu hygge, lagom a dalších. A stejnou střídmost využívají severské národy nejen k odpočinku ducha, ale také těla. Pleti. Pro vlastní zdraví. Minimalismus v severských zemích obecně frčí, takže je vhodné jej aplikovat také do dalšího aspektu lidského života. Tedy beauty care.

Proč? Celkově je dnešní svět složitý v některých ohledech až moc a může nám přidělávat vrásky na čele. A nejen tam. Tak proč si nedovolit trochu jednoduchosti a nekomplikovanosti alespoň v péči o sebe samotnou?

Vsaďte primárně na antioxidanty. Ve stravě i přípravcích, které používáte na pleť i pokožku. Také zkuste beuaty rutinu podle seveřanek zpomalit. Tedy začněte čištěním, což je základ, a pak tonizujte. Dodejte pleti hydrataci pomocí oblíbeného séra a nakonec použijte kapku pleťového oleje, který v pleti uzamkne hydrataci, a to i pro dobu, kdy budete vystavena slunci, hydrataci či extrémním výkyvům počasí.

Ženy severu si dokážou vystačit se dvěma ověřenými produkty. Některé tedy potřebují o jeden až dva více, ale je to průměrně stejně jako Francouzky. Vědí, že pro zdraví pleti je zásadní nechat ji dýchat a nemást nekonzistentními procedurami, které jednou přijdou, ale jindy se jich vyprahlá pleť zase nedočká.

A nakonec? Naučte se hrdosti a sebelásce. To za vás nikdo neudělá a na pleť má právě tento um skvělý účinek. Dejte najevo svému okolí, že se milujete. A oni? Přijmou vás přesně takovou a budou se k vám chovat stejně. Kde začít? Třeba tím, že se objednáte na manikúru do INSTITUTu Orlane a zjistíte, že taková služba funguje jako posilovač sebevědomí.

Foto: Pexels.com, Saliha Sewim