Blog: Sdílená kosmetika

Fakt si nemyslím, že byste své milované kousky dekorativní či pečující kosmetiky měla sdílet se sousedkou či kolegyní v práci, na druhou stranu jsou produkty, které klidně můžete sdílet se svou dcerou. A užít si tak fajn chvíle.

Jsou kosmetické produkty, které jsou MOJE. Asi to tak máte stejně. Například rtěnku nepůjčuju vůbec nikomu, nikdy a za žádných okolností. Když jsem zjistila, že mi mou drahou a ikonickou kamarádku použila dcera na dobarvení masky marionety, chtělo se mi plakat. Stejně tak, když jsem ze stejného důvodu odhalila bronzer polámaný. Sice dcera vyhrála školní soutěž za nejlépe zpracovaný domácí úkol, ale to mi v tomto případě velkou radost neudělalo. Jsem přízemní, já vím.

Na druhou stranu – jsou produkty, které doma se svými mladšími já klidně sdílet můžete. Třeba během společných SPA chvilek, které si budete určitě obě užívat a proberete během nich spoustu zajímavých témat. Jak totiž tvrdí klasik: S maskou na obličeji se vždy lidé svěřují víc do hloubky než v okamžiku, kdy jsou odmaskovaní.

Kromě toho, když ke své beauty rutině přiberete dceru, tak od vás bude okoukávat pravidla, která jsou pro pěstěnou pokožku nezbytná. Takže micelární voda – se povoluje. Naopak vysvětlete, k čemu slouží, jděte příkladem a ukažte, že právě díky péči, která v podstatě vidět není, vypadáte skvěle i ve svém věku.

Stejně tak sdílet můžete již zmíněné pleťové masky, tonery, sérum obsahující kyselinu hyaluronovou.

A pozor, lak na nehty. Společné chystání drápků, například do tanečních, je rituálem, na který každý z nás vzpomíná se slzou v oku. Přiznejte, že si na období, kdy jste se radostně tetelila z pocitu, že vaše maminka otevřela svou kosmetickou taštičku, velice dobře pamatujete a nechává ve vás jen ty nejpozitivnější emoce.

Užívejte si sdílenou kosmetiku i chvíle, které díky ní strávíte společně. Vy a vaše dcera – dcery. Jsou totiž tím nejdražším, co vám kosmetika může nabídnout.

Mimochodem, pokud chcete mít drápky opravdu vymazlené, můžete se vydat společně do INSTITUTu Orlane, na párovou pedikúru, manikúru a užít si chvil, které budou opravdu jen vaše.

Kdy to bude?

Těšíme se na vás!

foto: Pexels.com, cottonbro studio