Blog: S únavou ve tváři je třeba bojovat. Denně a nekonečně

Jistě. Tak dva dny po dovolené vypadáte skvěle. Jenže co dál, po zbytek roku? Chtělo by to vsadit na perfektní přípravky.

S příchodem prosvětlených jarních měsíců je nezbytné pleti věnovat více péče, než je zvykem. I proto je třeba zvolit kvalitní přípravky, které jsou přímo nabité energií pro vaši pleť. Jak na výběr, které byste měla vynechat, a které si naopak pořídit? Ty proti únavě. Jarní vyčerpání z dlouhé zimy se propisuje také do vrásek kolem očí, kruhů pod očima, vysoušení pokožky a dalších projevů, které signalizují, že je stávající péče nedostatečná, případně že nastává čas na změnu.

Je to tak. Určitě se nechcete tahat ani chlubit se zbytečnými kruhy pod očima, vráskami či přesušenou pokožkou, která citlivě reaguje na vnější podněty. Takže jde jen o to vybrat si kvalitní přípravky, které vaši pokožku rozzáří, jako byste se právě vrátila z dovolené. Plus tuto kosmetiku doplníte o pár nově zavedených rituálků a budete dlouhodobě vypadat – zkrátka skvěle.

Mimochodem, jarní slunce jsem moc ráda neměla. Protože je nelítostné, a navíc na rozdíl od zimní šedi prozrazuje a nemilosrdně odhaluje vrásky. A k tomu je třeba nedat mu šanci. Třeba tím, že se zavčas začnete mazat. A doplníte i další detaily do vaší životosprávy, které se vám promítnou do krásné pleti.

S přicházejícími teplejšími dny si zvolte kvalitní pleťový krém s dostatečnými hydratačními schopnostmi, nezapomínejte na kontrolu SPF zvoleného přípravku a v neposlední řadě můžete vsadit na koncentráty, které obratem dodají pleti látky, které tak nutně potřebuje. Pokud máte pleť vysušenou, kromě kosmetických produktů věnujte pozornost také tomu, co jíte. A dodržujte pravidelný pitný režim.

Pomalu si ordinujte více a více pohybu na čerstvém vzduchu, snažte se denně ujít ve venkovním prostředí alespoň základních deset tisíc kroků. Uvidíte, jak s jarní únavou snadno zatočíte. Kromě toho odlehčete jídelníček, věnujte se sama sobě, zajděte na manikúru, pedikúru, masáž, případně zkuste nový střih vlasů. Nebo styl oblékání. Pokud výše uvedené doladíte perfektně padnoucí kosmetikou, máte nad jarní únavou vyhráno.

A pokud doma pro svou krásu nemáte klid, vyrazte do Institutu Orlane. Tam si odpočinete a dobijete baterky. Těšíme se na vás.