Blog: Retinol je to, oč tu běží

Jestli se vážně zajímáte o to, jakým tempem budete stárnout, retinol znáte. Pokud jste ale zatím neměla tu čest, je na místě seznámit se s malým zázrakem. Retinolem.

Podle odborníků je retinol zlatou ingrediencí, která do kosmetických produktů zkrátka patří. Je účinnou složkou sér i krémů v boji s mnoha příznaky. Nejen stárnutí, ale také toho, že pleť není v takové kondici, v jaké by být měla či byste si představovala.

O co jde? Retinol je aktivní forma vitamínu A, která je velice účinná v boji proti stárnutí pleti. Vyhlazuje vrásky, podporuje obnovu buněk, zmírňuje pigmentové skvrny. Takže je skvělým spojencem pro zralou pleť. Pokud sáhnete po séru, které retinol obsahuje, jako třeba Supradose s retinolem, máte v jediné kapce vše, co vaše pleť potřebuje pro skvělý vzhled bez stařeckých pigmentových skvrn, vrásek, kruhů pod očima. Je to takový posilovač epidermis a rozhodně byste se o něj neměla připravit. Já velice ráda Supradose Retinol kombinuji se svým denním krémem – a výsledek? Není to tak zlé…

Ale k věci: Retinol je v tucích rozpustný vitamín A, takže potřebuje jako podpůrného pomocníka olej nebo právě denní či noční krém.

Je významným antioxidantem a najdete ho – třeba v mrkvi. Tu si ale v plátcích na tvář jistě přikládat nebudete, takže je lepší zvolit ampuli s retinolem vyextrahovaným. Tedy já to tak alespoň dělám.

Retinol se původně používal výhradně pro boj s akné, postupně se ale povědomí o jeho účincích rozšířilo a – voilà, přípravek nového tisíciletí a šampion všech koupelen je na světě. A pozor, retinol skvěle stimuluje tvorbu kolagenu a upravuje také odstín pleti. Ta vypadá po aplikaci a prokrvení zdravější a svěžejší.

Díky retinolu bude sice vaše pleť krásnější, bude ale také citlivější na sluneční světlo. Přesto ho nezatracujte a aplikujte jej především na noc. Pokud chcete pleti pomoci, dodejte jí po retinolu dávku vitamínu C a budete vypadat skvěle dvacet čtyři hodin denně.

Takže znovu, co je retinol: Anti-aging formule v jediné kapce. Dárek pro každou ženu, které na sobě záleží. Objevila už jste jeho kouzlo?