Blog: Radost ze stárnutí

Zní to jako nesmysl, ale je to tak. Jako malá, mladá a v dalších věkových kategoriích jsem se nemohla dočkat, až si budu moci vybírat z množství krémů, sér a dalších vychytávek. Teď je to tady, a je to ještě lepší, než jsem si myslela.

Určitě si také pamatujete dobu, kdy se krémy nedělily na denní a noční, kdy zkrátka stačil jeden. I proto, že na trhu byly dva. Po otevření hranic se situace sice změnila, i tak jsem ale jako teenager necítila potřebu mít na kosmetickém stolku krém denní, noční, oční a mnoho dalších. A záviděla jsem kamarádkám, které mi tvrdily, že k luxusní kosmetice se musí dozrát. I kdybych na svém věku, respektive číslu, které hlásá občanský průkaz, nespatřovala nic pozitivního, alespoň k tomuto jsem dozrála.

Užívám si nejen jistotu toho, že vím, co mi sluší, to, že se líčím mnohem méně výrazněji, ale také to, že se mi doma konečně objevily všemožné přípravky, které mi pomáhají oddalovat příznaky stárnutí. Eliminují mimické vrásky, snižují množství jejich vzniku. A díky nim vypadám dnes, v porovnání s dvacet let starými fotografiemi, zkrátka lépe než tehdy.

Což je důkazem, že investice do kvalitní kosmetiky se rozhodně vyplatí.

Miluju texturu hydratačních denních krémů, dermatologická séra a jejich okamžité účinky. Také Lotion Vivifiante, který (testováno na mně) snižuje množství vzniku vrásek v dekoltu, vyživuje pleť a dodává jí zdravý nádech a připravuje pro následnou péči. Nedokážu si představit den bez balzámu Baume Magnifique Lévres, bez skvělého krému B21. Taky bych neměla zapomenout na Highliter Stick, který je de facto členem rodiny. Nevycházím bez něj nikam… A tak bych mohla pokračovat dál. Ale nemusím. Ti, kdo taktéž milují značku Orlane a věří jí, mi dozajista rozumí.

A proč jsem se tak rozepsala? Vývoj složení přípravků na mém kosmetickém stolku byl dlouhodobý, v čase se výrazně měnil a značkám jsem byla poměrně nevěrná. Vždy jsem měla pocit, že musím vyzkoušet každou novinku, která se na trhu objeví, protože co kdyby právě ona byla tou, která mi bude vonět, slušet, vyživovat? Není to tak, není třeba být nevěrný. Stačí si najít tu jedinou a správnou značku, která vás bude provázet všemi životními obdobími. Třeba proto, že budete vědět, že přesně toto sérum skvěle funguje na kruhy pod očima, které vám způsobuje váš teenager. Že právě ten jeden jediný krém vyhladí vrásky na čele, které vám tam vepsal nevěrný manžel. A že dekorativní kosmetika téže značky jen doplní kvalitní schopnosti řady pečující.

Bavila jsem se o svých pocitech s kamarádem, který miluje auta. A ten jen podotkl, že mi rozumí, že by také nechtěl mít vůz, který by zepředu vypadal jako Mercedes, zezadu jako Audi a vnitřek byl z Peugeota. Například. Že je také věrný jen jedné značce a naprosto rozumí tomu, že já to mám stejně – s kosmetikou.

Jsem ve věku, kdy si můžu dovolit investici do svého vzhledu. Po letech věnovaných dětem, profesi a péči o všechny okolo si to rozhodně zasloužím. Udělejte si také radost a zásobte se kelímky plnými radosti, ale jediné značky. Péče na sebe bude skvěle navazovat, a vy si tak dopřejete jen to nejlepší.

Na viděnou při výběru chybějících kousků pro vaši krásu v INSTITUTU ORLANE.

foto: Pexels, Hywel Jones