Blog: Pro krásnou pleť

Investovala jsem do své pleti tisíce. A vůbec se nestydím to přiznat. Krásná být chci a budu. Tedy přesně tak jsem se rozhodla. Krémy sice dokážou zázraky, potřebují ale i tak support – z kuchyně.

Pravdou je, že obličej jen odráží to, jak se staráte o tělo. Ve skutečnosti se dá říci, že obličej ukazuje, jak se o svůj organismus staráte. Jak moc se hýbete, kolik času trávíte na čerstvém vzduchu, kolik a jakých přípravků z kosmetických laboratoří používáte, jak se vyznáte v trendech pro krásu – a to je mimochodem docela oříšek, protože právě ty se pravidelně mění…

A teď je třeba říci, že Orlane Paris zůstává. Už více než šedesát let inovuje své produkty, sleduje trendy za své klientky a věnuje velkou pozornost tomu, aby všechny přípravky, které nabízí, měly smysl a výkon.

Nemá ale cenu spoléhat se jen na ně. Ani na jiné produkty. Pokud se o sebe budete skvěle starat, je jasné, že bude jejich efekt hlubší a viditelnější. Na co tedy neustále myslet? Například na dodržování pitného režimu, který by měl obsahovat minimum kofeinových nápojů, primárně je třeba pít čistou vodu v odpovídajícím množství. Také byste do stravy měla zahrnout dostatek makro i mikro nutrientů, které vám pomohou, respektive vaší pleti, vypadat neustále vitálně. Je potřeba, a to je velmi intimní téma, dbát na pravidelnou detoxikaci organismu. Když tělo správně pracuje, zbavuje se toxinů, máte to vepsáno ve tváři. Proto si hlídejte také dostatečný příjem vlákniny. A zdravých tuků, které mají vliv na funkci kolagenu v pokožce. Mezi ně patří například avokádo. Nezapomínejte ani na antioxidanty obsažené v ovoci a zelenině. Pokud ji tolik nemusíte, věnujte pozornost superfoods – právě tyto potraviny by měly tvořit základ vašeho jídelníčku.

Kdybyste si měla vybrat jen jedinou dobrotu, kterou budete jíst pro svou pleť výhradně, vezměte na milost kiwi. Jeho nálož vitamínu C udělá se stavem vaší pleti zázraky.

Jinak samozřejmě platí, že byste si měla najít vhodné Supradose koncentráty, které nově v nabídce Institutu Orlane najdete ve výhodnějším balení, ale také denní a noční krém, peeling i micelární vodu. Sestavte si kombinaci, kterou bude vaše pleť milovat zvenčí. Spolu se starostlivostí o vnitřní prostředí se dočkáte skvělých výsledků.

Pravdou totiž je, že životní styl se vám propisuje do obličeje víc, než byste myslela. Na to nezapomínejte, až si půjdete připravit osmou kávu, vzít si desátou čokoládičku nebo se rozhodnete vzdát se denní procházky, případně sexu.

Starejte se o sebe, jak to jde. Užívejte si život a uvidíte, že radost, optimismus i životní styl, který si začnete hlídat, dokážou s vaší pletí zázraky.