Blog: Připravte se na novou sezónu

Stačilo obhlédnout si módní přehlídky a máte jasno nejen v tom, o co musíte obohatit svůj šatník pro nové roční období, máte ale také nejspíš jasno, jak se líčit.

Není to míněno jako legrace. Můžete si myslet, že linky si stejně aplikujete už dvacet let, ale není to tak. Přesně podle toho, jak se líčí celebrity či jak jsou představovány trendy módní a na jak nalíčených modelkách, tu uberete, jinde přidáte a v neposlední řadě ji třeba na pár dní vynecháte. Kromě toho stejně čarujete s očními stíny, jindy s leskem na rty, případně si nanášíte tvářenku jako nosívala Marfuša, jindy se na ni vykašlete a vypadáte jako přirozená severská princezna Elsa.

Na jaře se na vás, respektive na nás na všechny, valí aplikované metalické stíny, které byly vidět na přehlídce Chloé. Zlaté, růžové, zelené, v každém případě nepřehlédnutelné. Jako další možnost, jak si změnit vzhled, se na přehlídce Balenciaga objevily piercingy. Pravé, falešné, ale v neuvěřitelném množství. Tyto ozdoby přitahují pozornost, jsou jistě skvělým večírkovým doplňkem, nejsou ale, v rámci dress code, vhodné na mnohá pracoviště.

Jaká se bude nosit manikúra? Zapomeňte na vínový lak, vsaďte na pestré metalické odstíny, 3D provedení a v každém případě by vaše drápky měly být velmi dlouhé. Vzpomeňte si na to, jak vypadají ruce Kardashianek, případně, jaké ozdoby drápků si volí Cardi B. – a podle toho zadejte své manikérce práci. Když se vám zachce.

V tématu vlasů se nám vrací objemné retro střihy, primárně s konečky vlasů zatočenými ven, doplněnými o obrovské sluneční brýle.

Jestli jste si zakládala na výrazném obočí, trendy velí ubrat. A to výrazně. Obočí by podle posledních trendů mělo být světlejší než barva vlasů. Což bylo zřejmé například u značky Versace. Či Diesel.

Základní trendy jsme si vyjmenovali, ostatní budou následovat, protože zatím pomalu a neohrabaně nakukují z přehlídkových mol k běžnému spotřebiteli a čekají, jak budou uchopeny. Některé z nich třeba časem zapadnou, jiné si začnou žít svým životem a budou postupně cizelovány k dokonalosti. Vás jako zkušenou ženu ale už nic nepřekvapí.

Otázka totiž zní jinak: Jak s těmito trendy naložíme? Kdo se odváží?

Foto: Pexels.com, Monica Silvestre