Blog: Potraviny pro krásnou pleť

Jistě, do krémů, sér a dalších přípravků je třeba investovat i nadále. Avokádo vás nezachrání. Může ale pomoci. Co si dáte dnes k večeři vy?

Miluju vychytávky od Orlane, ale o tom jsem už poměrně intenzivně psala v mnoha textech. Je také fakt, že jsem si postupně zvolila takové produkty a řady, které mi dělají dobře. Přesně takové, které pomáhají pracujícím ženám zvládnout tlak na vzhled, aniž by musely polevit či zapomenout na některé své povinnosti, které beztak dělat během dne musejí. Působí na mne jako ty nejlepší vychytávky pod sluncem, kterých by ovšem mělo být mnohem víc.

Jenže: Nejen kosmetickými přípravky je vyživována pleť. Že. Je důležité dbát také na výživu a faktem je, že co do těla vložíte ústy, se na vaší pleti podepíše víc než cokoli jiného. Stačí ulítnout na večírku a vrhnout se na nachos, případně na chipsy, které si domů z principu nekupujete, protože dodržujete pravidlo, že to, co není doma, se zkrátka nesní, a vaše snahy o dokonalou pleť jsou tytam. Jakmile se přesolíte, přesladíte, zalijete své cheat okamžiky alkoholem, je jasné, že vaše pleť se začne bouřit. Kromě toho, že budete opuchlá, objeví se na vaší tváři akné a vy si budete myslet, že je to proto, že nepoužíváte vhodné krémy. Tak na to zapomeňte. Pleť vám jen dává najevo, že se jí ale vůbec nelíbí to, co s ní provádíte.

Cesta k dokonalé pleti je jediná: Vyvážené stravování, zapomenout na prasárničky všeho druhu a jíst obecně zdravě. Pokud chcete, abyste jen kvetla, ve vaší stravě by nemělo chybět avokádo, které je považované za superportravinu této dekády. Skvělé jsou i potraviny bohaté na vitamín C, tedy jahody, citrusy a další. Pokožka vám také poděkuje, když se budete dopovat vitamínem E, který naleznete v oříškách, mandlích. Díky dostatku tohoto vitamínu se vám nebudou tak rychle tvořit vrásky. Ale pozor, arašídy nejsou oříšky. Jsou to jen přesolené luštěniny.

A jedeme dál. Pleť potřebuje dostatek vitamínu B, který najdete například v ovesných vločkách. Taky v tmavém pečivu. Omega 3 kyseliny jsou třeba pro hutnou pleť bez vzniku vrásek vlásečnicových i hlubokých rýh.

Také si občas křupněte mrkvičku, plnou betakarotenu, který má ochranné účinky proti slunečnímu záření. Skvělá jsou vajíčka, kvalitní maso a další dobroty. Ideálně z lokální produkce, bez zbytečných transportních chemických postřiků.

Když budete vyváženě o svou pleť pečovat zevnitř i zvenčí, odmění se vám mladistvým vzhledem, nebude zašedlá, a hlavně – vrásky na ní budou přibývat pomaleji.

Nastavte si tedy pravidla nejen pro aplikaci kosmetických přípravků, ale také pro konzumaci toho, co vám pomůže mládnout.

Mimochodem, všimněte si, že většina dobrot, které fungují pro krásnou pleť, jsou nejen zdravé, ale také chutné. Takže se jich nebojte, pravidelně si je servírujte a uvidíte, jaké věci se začnou dít.

Já se jdu namazat a následně si dát žitný chléb s avokádem. To by bylo, abych se ke krásné tvářičce neprojedla. Dejte vědět, jak se daří vám… Mimochodem, kdy jindy psát o změně jídelníčku než dnes.

Až budete plánovat předsevzetí, myslete na to, že některá se dají shrnout do jediného. V roce 2022 vám přejeme štěstí a spokojenost. Těšíme se na návštěvu a děkujeme za přízeň. 

Tým Institutu Orlane.

Foto: Pexels.com, Alexandr Podvalny